Derman ekiplerinden moral etkinliği | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Derman ekiplerinden moral etkinliği

Bu haber 12 Nisan 2021 - 15:34 'de eklendi ve 42 views kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Derman ekipleri Kanser Haftası kapsamında Onko Adana Onkoloji Merkezi’nde hastalar etkinlik düzenleyip, moral dağıttı. Ekipler Ceyhan’da halkın sorunlarını çözmeye ve sorunları dinlemeyi sürdürdü. Halkın kanser konusunda bilgilendirilmesi ve kanserden korunma konusunda farkındalık yaratmak için 1-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Ulusal Kanser Haftası” etkinliklerine Büyükşehir Belediyesi Derman ekipleri de katıldı.

Adana ’ın büyük önem verdiği sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında, Derman ekipleri Onko Adana Onkoloji Merkezi’nde yatan vatandaşları ziyaret ederek moral verdi.

Onko Adana Onkoloji Merkezi’nde  tedavi gören 60 hastayı ziyaret eden Dermen ekipleri kanser hastalarına çeşitli ikramlarda bulunup, moral verici verici ve motivasyon artırıcı notların iliştirildiği karanfilleri dağıttı.

Pandemi tedbirlerinin alındığı etkinlikte Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Bakanlığı personelinin canlı müzik performansı eşliğinde, kanser hastaları Derman çalışanları ile dans edip çiftetelli oynadı. Samimi sohbetlerin yapılıp, sıcak sarılmaların gerçekleştiği etkinlikte kanser hastalarına moral verildi.

Ulusal Kanser Haftası’nda gösterdiği duyarlılıktan dolayı Adana Büyükşehir Belediye’sine teşekkür eden Onkoloji Merkezi’nden Dr. Fatma Akdoğan, “Hastalarımıza yönelik, eğlendirme, neşelendirme, stres atma amacıyla böyle güzel bir etkinlik düzenlemeleri bizleri çok mutlu etti. Hakikatten böyle etkinliklere çok ihtiyacımız var. Başkanımıza ve Derman ekibine çok teşekkür ederim” dedi.