ÇYDD Mentorlük Projesi 9. yılında | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

ÇYDD Mentorlük Projesi 9. yılında

Bu haber 24 Kasım 2020 - 12:22 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

(ÇYDD) Çukurova Şubesi, ‘ÇYDD Mentorlük Projesi’nin 9. yılında 2020-2021 dönemi  tanışma toplantısı pandemi koşulları nedeniyle zoom programından online olarak gerçekleşti.

Tanışma toplantısına ÇYDD Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Uçar, ÇYDD Çukurova Şubesi Proje Koordinatörü Özgür Onar, Proje Mentor Lideri Hacer Kibritoğlu, mentorlar ve mentiler katıldı.

15 Menti ile12 Mentorun eşleştiği toplantıda heyecanlı anlar yaşanırken, ÇYDD Çukurova Şubesi Proje Koordinatörü Özgür Onar, “Üniversitede okumakta olan ÇYDD’ nin burslu öğrencileri veya Çağdaş Gençlik gönüllüsü gençler ile benzer zorlukları yaşamış mezun genç yetişkinleri veya gönüllüleri her iki tarafı besleyecek bir öğrenme ilişkisi dahilinde bir araya getirmek, mezunların kariyer ve iş hayatında edindikleri bilgi, beceri ve deneyimleri burslu öğrenciler ile paylaşmalarını sağlamaktır” dedi.

Onar, iş yaşamına geçiş aşamasında olan bursluları bu döneme hazırlarken, kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik ihtiyaç duyabilecekleri bilgi, deneyim, kaynaklarla buluşabilmelerine destek olmak, kendilerini tanıyarak, özgüvenlerini ve kariyer bilincini arttırarak, kendilerini yöneten bireyler olabilmelerine yardımcı olmak istediklerini kaydetti.

Proje Mentor Lideri Hacer Kibritoğlu ise yapılan toplantıda aldığı görevi hakkında bilgi verdi.
Kibritoğlu, çalışmalardaki görevinin proje koordinatörü ile birlikte hareket etmek olduğunu ve mentorlere farklı kaynaklar sağlayacağını, onları yönlendirip, mentileri ile yaşayacakları sorunları birlikte çözeceklerini ve mentorları yüreklendireceğini kaydetti. Kibritoğlu, verimli  bir  dönem olması dileğinde bulundu.