Çukurova Üniversitesinde e-Kayıt Heyecanı Başladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

AR-GE VE İNOVASYONA AOSB’DEN ÖDÜL YAĞDI

Eğitim, Genel, Gündem, Yerel Haberler

“DAMLA GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ”

Eğitim, Genel, Gündem, Yerel Haberler

Çukurova Üniversitesinde e-Kayıt Heyecanı Başladı

Bu haber 22 Ağustos 2022 - 11:47 'de eklendi ve 196 views kez görüntülendi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı e-kayıtları https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden alınmaya başladı. 22 Ağustos'ta başlayan elektronik kayıtlar 24 Ağustos'ta son bulacak. Rektör Prof. Dr. kayıt merkezini ziyaret ederek öğrenci ve ailelerin heyecanına ortak oldu. Kayıt merkezinde sadece e-devletten kayıt olamayanlara hizmet verildiği, e-devlet üzerinden elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin de üniversiteye gelerek kayıt yaptırmalarına ve belge getirmelerine gerek olmadığı bildirildi.

Çukurova Üniversitesi'nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı kayıtları bugün başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)  sonucuna göre Çukurova Üniversitesinin lisans ve ön lisans programlarına bu yıl 9.092 yeni öğrenci kayıt yaptıracak.

Kayıtlar e-devlet üzerinden yapılırken, e-kayıtta sorun yaşayan öğrenciler için de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından hizmet veriliyor.

“Evinize, Çukurova Üniversitesine Hoş Geldiniz”

Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (TÖMER) gerçekleşen kayıtlarda, ilk kayıt Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel tarafından yapıldı. Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği ölümü'nü kazanan Zeynep 'ın işlemlerini gerçekleştiren Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi'nin yeni öğrencilerine başarı dileklerini ileterek, e-kayıtta sorun yaşayarak Üniversiteden yardım almaya gelen öğrencilerle de sohbet etti.

Çukurova Üniversitesine yeni kayıt yaptıracak adaylara da seslenen Rektör Prof. Dr. Tuncel, “Geleceğini Çukurova Üniversitesinde görüp, Üniversitemizi tercih eden sevgili öğrencilerimiz, hepinizi tebrik ediyorum. 50 yıllık köklü geçmişimiz, doğayla iç içe kampüsümüz, gelecekte sizi başarılı kılacak deneyimli akademik ve idari kadromuzla her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Evinize, Çukurova Üniversitesine hoş geldiniz… ” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Tuncel Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Cemal Azim Örneksoy'dan da çalışmalar hakkında bilgi aldı. Örneksoy, öğrencilerin sorunsuz bir kayıt dönemi atlatabilmeleri için hazırlıkların tamamlandığını söyledi.