Çukurova Üniversitesi “Tanıtım ve Tercih Günleri” Başladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Çukurova Üniversitesi “Tanıtım ve Tercih Günleri” Başladı

Bu haber 22 Temmuz 2022 - 13:40 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

Çukurova Üniversitesi tarafından “Tanıtım ve Tercih Günleri” düzenlendi. Etkinlik kapsamında öğrenci, öğretmen ve veliler, üniversite temsilcileri ile buluştu.

ÇÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çukurova Üniversitesi tanıtım filminin ardından açılış konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neslihan Boyan, Çukurova Üniversitesi hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Boyan: “Geleceğimizi İnşa Edecek Nesillerimizi Heyecanla Üniversitemize Bekliyoruz”

Tercih zamanı yaklaştıkça öğrenci ve ailelerinin neye nasıl karar verecekleri konusunda yardıma ihtiyaç duyabileceklerini belirten Prof. Dr. Boyan, “Araştırma Üniversitesi olarak öğrencilerini en yetkin şekilde mesleğine hazırlayan, uluslararası hareketliliği yüksek, üniversite-sanayi işbirliğine önem veren, aktif kampüs yaşamı olan ve çeşitli sosyal imkânların bulunduğu Çukurova Üniversitemize sizin gibi genç yetenekleri ve geleceğimizi inşa edecek nesillerimizi heyecanla beklediğimizi bilmenizi isterim. Üniversiteye atacağınız ilk adımınızda ve sonrasında sizlere başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Geleceği Planlamak…

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinden Defne Nisan Yavuz’un piyano resitali ve halk oyunları gösterisinden sonra ÇÜ Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök tarafından “Geleceği Planlamak” başlıklı sunum gerçekleştirildi.

Aday öğrenciler İçin Kampüs Turu

Etkinliğe katılan öğrenci, öğretmen ve veliler fakülteler, enstitüler, yüksekokullar, devlet konservatuvarı, meslek yüksekokulları ve idari birimler tarafından kurulan standları tek tek gezerek bilgi aldı. Ayrıca isteyen öğrenciler ve aileleri için de düzenlenen ring seferleri ile kampüs turu yaptırıldı. Çukurova Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri iki gün sürecek…

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg