ÇUKUROVA BELEDİYESİ MOLA EVİ’NDE RENKLİ GÜNLER | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇUKUROVA BELEDİYESİ MOLA EVİ’NDE RENKLİ GÜNLER

Bu haber 22 Temmuz 2022 - 10:52 'de eklendi ve 156 views kez görüntülendi.

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan, dezavantajlı çocuklara ve onların ailelerine yönelik hizmet veren 'nin Mola Evi, sanata meraklı çocuklara da yaz kursları kapsamında kapılarını açtı. Resim sanatını sevdirmek ve geleceğin ressamlarını çizmek için açılan kursa çocukların ilgisi büyük oldu. Tesisler Müdürlüğü tarafından açılan resim kursunda küçük sanatçı adayları, hem eğlenceli saatler yaşarken, hem de yeteneklerini keşfetmeleri sağlanıyor.

Çukurova Belediyesi yaz kursları tatillere bir yandan keyif katıyor, diğer yandan da sanattan spora pek çok alanda yeni yetenekleri ortaya çıkarıyor. Türkiye'ye örnek olan Mola Evi Projesi, bugünlerde renkli görüntülere sahne oluyor. Bakım ve yaşam yükü oldukça ağır olan özel çocuklar için özel olarak hazırlanan, eğlenceli ve eğitici etkinliklerle kişisel gelişimine katkıda bulunup, güzel zaman geçirmesine olanak veren ve sadece bu çocuklara değil, ailelerini de düşünerek birkaç saatliğine de olsa kişisel işlerini yapmalarına olanak sağlamak için hizmet veren Çukurova Belediyesi'nin Mola Evi, bu sefer yaz kurslarıyla kalplere dokunuyor.

Yaz tatillerini etkili ve eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyen çocuklar için açılan resim kursuna miniklerin ilgisi büyük oldu. Karakalem, animasyon boyama teknikleri, yağlı boya ve çizim çalışmaları hakkında eğitimlerin verildiği kursta, uygulamalı olarak da çocuklara resmin incelikleri anlatılıyor. İki ay boyunca verilecek bu sanat etkinliğine 7 ile 14 yaş arasındaki tüm çocuklar ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Kursa katılan minikler, resme karşı duydukları ilgiyi şimdi pratiğe dökmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Soner Çetin'e bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Resim kursunun içeriği hakkında bilgi veren resim öğretmeni Ceren Uslu, sanatın birleştirici ve yaratıcı gücüyle çocuklara resmi sevdirmeye çalıştıklarını anlatarak, çocukların hayallerini nasıl çizeceklerini öğretmeye çalıştıklarını söyledi.

, yaz tatillerini etkili ve eğlenceli hale getirmeye çalıştıklarını söyleyerek, sanatın her alanından spora, hobi etkinliklerinden sosyal becerilere kadar onlarca branşta kurslar açtıklarını söyledi. Tüm Çukurovalıları ücretsiz eğitimlere davet eden Başkan Soner Çetin, çocuk ve yetişkinler için açılan kurslara ilginin büyük olmasından dolayı memnun olduklarını belirtti.