CHP’li Bulut, Ankara-Niğde otoyolunu Meclis gündemine taşıdı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’li Bulut, Ankara-Niğde otoyolunu Meclis gündemine taşıdı

Bu haber 07 Nisan 2022 - 10:45 'de eklendi ve 67 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ankara-Niğde Otoyolunun 2 yıldır tamamlanmayan tesis eksikliğini Meclis gündemine taşıdı. Bulut, “156 TL geçiş ücretiyle pahalı olduğu için birçok vatandaşın kullanmadığı, kullanan vatandaşların da şikayet ettiği yoldaki eksikler bir an önce giderilmelidir” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan ve toplam 3.2 milyar Avro’ya mal olan Ankara-Niğde Otoyolunu Meclis gündemine taşıdı.

YOLDA TESİS YOK

Ankara-Niğde Otoyolunun eksiklerinin iki yıldır bitirilemediğini kaydeden Bulut, “351 kilometre uzunluğundaki geçiş garantili yola akaryakıt istasyonu dışında sadece bir tesis yapılmıştır. O tesis de Ankara sınırları içerisinde yer alan Emirler’de bulunmaktadır. Onun dışında kilometrelerce uzunluktaki otoyolda başka hiçbir tesis bulunmamaktadır” dedi.

VATANDAŞ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMIYOR

Firma tarafından diğer tesisler için “yapım aşamasında” denilmesine rağmen yolda herhangi bir inşaat çalışmasının olmadığına dikkat çeken Bulut, otoyolu kullanan yurttaşların, bir şeyler yeyip içebilmek, dinlenebilmek, temel ihtiyaçlarını giderebilmek için yüzlerce kilometre beklemek zorunda kaldığını kaydetti.

EKSİKLER GİDERİLMELİ

CHP’li Bulut, 156 TL geçiş ücretiyle pahalı olduğu için birçok vatandaşın kullanmadığı, kullanan vatandaşın da eksikler yüzünden şikayet ettiği yoldaki eksiklerin bir an önce giderilmesini istedi