CEYHAN'DA SOSYAL MESAFE TEDBİRİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEYHAN’DA SOSYAL MESAFE TEDBİRİ

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 16:19 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Ceyhan’da korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyması amacıyla Ceyhan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından semt pazarı ile bankamatiklerin önlerine bir buçuk metre aralıklarla sosyal mesafe çizgileri çizildi.

Ceyhan’da 11 Mart’tan bu yana korona virüs salgını nedeniyle alınan önemlere bir yenisi daha eklendi.  Vatandaşların, sosyal mesafe kuralına uyması için kırmızı çizginin yanı sıra “En az 1 metre ve sosyal mesafeyi koruyun ” uyarıları sprey boya ile yerlere yazıldı.

Virüsün Yayılmaması İçin Sosyal Mesafe Kuralı Büyük Önem Arz Ediyor

 Sosyal mesafenin önemine değinen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem;  “Kalabalık ortamlar, Korona virüsün yayılmasında büyük bir etken. Ceyhan’da sosyal mesafe kurallarına uyulması için hatırlatmalar yapılması gerektiğini gördük. Ekiplerimiz Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte vatandaşların toplu halde bulunduğu bankamatiklerin önlerine ve Pazar yerlerine sosyal mesafe çizgileri çizdiler. ‘Evlerinize kalın’ diyoruz ama dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız var. Dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen sosyal mesafe kurallarına uyun; dışarıdaki işlerinizi hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra evlerinize dönün. Bu hastalığın yayılmasını önlemek istiyorsak her bir vatandaşımızın bu kurallara uyması ve tedbirlerini alması gerekiyor. Lütfen duyarlı olalım. Ceyhan’ın sağlığı için Büyükşehir ekiplerini seferber eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ederim ” dedi.