Ceyhan'da maske dağıtımına başlandı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ceyhan’da maske dağıtımına başlandı

Bu haber 16 Nisan 2020 - 15:16 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda Ceyhan’a gelen maskelerin dağıtımına başlandı.
Adana’nın Ceyhan ilçesinde virüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında toplu yaşam alanları ve kamuya açık alanlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesi üzerine Sağlık Bakanlığınca Adana’ya gönderilen maskeler, Ceyhan’da vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otobüs duraklarında, taksi ve toplu taşıma araçlarında, kamu kurum binalarının girişlerinde, ATM önlerinde, Emniyet ve Jandarma tarafından yapılan yol ve araç kontrollerinde ve pazar yerlerinde ücretsiz dağıtılmaya başlandı.
Kaymakam Yılmaz, vatandaşları bilgilendirdi
İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz, taksici esnaflara maske teslim edilirken maskesiz araç kullanmamaları ve maskesiz yolcu almamaları, ön koltuğa yolcunun oturmasına müsaade etmemeleri, en fazla 2 yolcu almaları konusunda bilgilendirdi. Kaymakam Yılmaz, ATM’lerde işlem yapan vatandaşlara da güvenlik görevlileriyle birlikte ücretsiz maske dağıtıp sosyal mesafe kuralına titizlikle uymalarını bir kez daha hatırlattı.
Belirtilen yerlerde ücretsiz maske dağıtımının, salgınla mücadele süresince devam edeceği bildirildi.