CEYHAN BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEZENTEFKE ÇALIŞMASI BAŞLATTI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEYHAN BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEZENTEFKE ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Bu haber 24 Mart 2020 - 14:48 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri tüm dünyada tedirginliğe ve can kayıplarına neden olan korona virüs tehdidine karşı ilaçlama çalışmalarını ilçenin her yerine yaydı.

Temizlik işleri ekipleri, özel kıyafetler giyip, maske takarak Ceyhan genelinde çalışma başlattı. 70 personel, 10 özel araçtan oluşan ekipler, cadde ve sokakları, çöp konteynırları, bankalar, kargo şirketleri, mağazalar, kütüphaneler, okullar, camiiler, otobüs durakları gibi kalabalık alanlarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yaptı.

Belediye Ekiplerimiz Gece Gündüz Çalışıyor

Korona ve halk sağlığını tehdit eden diğer virüslere karşı önlemler aldıklarını ifade eden Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüs insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Umarım hem bizim aldığımız önlemler hem de vatandaşımızın bireysel olarak hijyen kurallarına özen göstermesi ile Ceyhan’da covid-19 virüsünün yaşanmaması ve yayılmaması için elimizden geleni yapacağız. İlçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak bulunduğu meydan ve parklarda dezenfeksiyon çalışmalarımız aralıksız devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımız için gerekli tedbirleri büyük bir titizlikle yerine getiriyoruz ve gece gündüz çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.