Büyükşehir her kulvarda kadının yanında | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Büyükşehir her kulvarda kadının yanında

Bu haber 01 Aralık 2022 - 15:40 'de eklendi ve 136 views kez görüntülendi.

Mevsimlik tarım işçisi kadınlar şiddete karşı bilgilendirildi, Migros Aile Kulüü iş birliğiyle “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet” eğitimi düzenlendi.

 

Büyükşehir Belediyesi'nin, kadına yönelik şiddetin engellenmesine dair başlattığı 16 günlük etkinlik, faaliyet ve farkındalık oluşturma eylemleri sürüyor. Ayrıca, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Migros Aile Kulübü iş birliğiyle “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet” eğitimi düzenlendi.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve SGDD/ASAM iş birliğinde mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı çadır alanlardaki kadınlar ziyaret edildi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında ilçesine bağlı Bahçe Mahallesi'nde çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçilerine, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık çalışanları tarafından sağlık hizmeti ve kuaförlük hizmeti verildi.

Çadırlarda yaşayan kadınlara kadın hijyen, erkeklere erkek hijyen, çocuklara çocuk hijyen kiti dağıtıldı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kadına yönelik şiddetle ilgili bilgilendirme yaptı, broşür dağıttı, kadınların şiddete karşı kendilerini koruyabilmeleri amacıyla bilgi aktarıldı.

Çadır alanda büyük zorluklar içinde yaşayan kadınlar, verilen hizmetten memnuniyetlerini dile getirdiler.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE KADINA YÖNELİK ŞİDDET

16 gün sürecek etkinlikler kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi ve Migros Aile Kulübü iş birliğiyle “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet” eğitimi düzenlendi.

Galeria Migros Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ve kadına şiddetin önlenmesine yönelik eğitime Migros Aile Kulübü kursiyer kadınların katıldı. Eğitimde; Kadına Yönelik Şiddet, Şiddet Döngüsü, Şiddetin Türleri, Şiddetin Etkileri, Kadına Yönelik Şiddet İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Kapsamında Verilen Önleyici Tedbir Kararları, Şiddete Maruz Kalındığında Yararlanılabilecek Haklar ve Başvuru Mekanizmaları konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitimi Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyoloğu Elif Uras verdi.