BÖLGENİN EN BÜYÜK MESİRE ALANI GÜN SAYIYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

BÖLGENİN EN BÜYÜK MESİRE ALANI GÜN SAYIYOR

Bu haber 01 Ağustos 2022 - 12:53 'de eklendi ve 258 views kez görüntülendi.

Pozantı Belediyesi tarafından boğaz mahallelerin sosyal dinlenme faaliyetlerini artıracak Kamışlı ile Yazıcak Mahallesi arasına inşa ettiği mesire alanı çalışması her geçen gün şekil almaya devam ediyor.

 

5 bin metrekare alan üzerine kurulan mesire alanının çalışmaları belediye ekipleri tarafından sürdürülüyor. Körkün Çayı kenarına sıfır olan mesire alanında zemin sertleştirme çalışmaları bitti. Belediye atölye ekibinin kendi imal ettiği üzeri kapalı kameriyeler ve üzeri açık oturma grupları mesire alanının çeşitli yerlerine konumlandırıldı. Mesire alanının içerisinde bir adet lavabo, iki adet çeşme ve mangal yakmak için çok sayıda, Ak Köprü Mesire alanında olduğu gibi barbekü alanları da ekipler tarafından yapıldı.

 

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Belediye ekipleri son olarak mesire alanı içerisinde çocuk oyun parkı montajını yaparak bölgeye bir farklılık katmak için çaba sarf ettiler. Her gün farklı bir çalışmanın yapıldığı mesire alanına vatandaşlar tarafından şimdiden ilgi büyük gibi gözüküyor. Bittiğinde bölgenin en büyük dinlenme ve mesire alanı olacak olan bu yerin şimdilik isim araştırma çalışmaları sürüyor. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın sık sık çalışmaları yerinde incelediği 5 bin metrekarelik mesire alanı çok kısa bir zaman sonra Pozantılı vatandaşların hizmetine sunulacak.

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg