Başkan Saltuk’tan Ramazan’ı Şerif mesajı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Başkan Saltuk’tan Ramazan’ı Şerif mesajı

Bu haber 13 Nisan 2021 - 10:45 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Ramazan ayının hayırla vesile olmasını dileyerek bir mesaj yayınladı.

Başkan Saltuk yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Bereketin simgesi olan, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğun olduğu Ramazan ayına girmenin sevincini yaşıyoruz. Ramazan- Şerif’in ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum.

Ramazan ayı mübarek bir aydır çünkü bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni içinde bulunduran on bir ayın sultanı Ramazan ayı sabırla tutulan orucuyla, akşam ezanının okunmasıyla başlayan iftarıyla, yoksulların ihtiyaçlarını gidermesi için verilen fitre ve zekatıyla ibadetle dolu bir aydır.

Koronavirüs salgını nedeniyle oldukça buruk bir şekilde karşıladığımız ve dahi yaşayacağımız Ramazan ayının bu salgından kurtulmamıza vesile olmasını diliyorum. El ele vererek tedbirlere uyarak birlik ve beraberlik içinde bu zorluktan da kurtulacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Bütün bu duygu ve düşünceler içinde tüm hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerifleri’nin hayırlara vesile olmasını diler, tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.”