Başkan Saltuk: Kahroluyoruz! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Başkan Saltuk: Kahroluyoruz!

Bu haber 30 Temmuz 2021 - 16:39 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanı Erhan Saltuk, Adana’dan ’ya ve ülkenin dört bir yanından gelen yangın haberlerine dikkat çekerek, “ Maalesef özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte ormanlarımız içinde canlılarıyla birlikte yanarken bizim de ciğerimiz yanıyor. Vatandaşlarımız canlarını yitiriyor, her yıl benzer olayları yaşayarak kahroluyoruz” dedi.

SONUNA KADAR TAKİPTEYİZ

Yangınlara yapılan müdahalelerin yetmediğinin altını çizen Başkan Saltuk, “Canlarımız, ormanlarımız yanıyor ve bakanlık seyrediyor. Hiç kimsenin doğru düzgün harekete geçtiği yok. Yanan her ağaçtan, yok olan her canlıdan sorumlusunuz. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz, bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir, sonuna kadar takipteyiz” diye konuştu.

UZAYA GİTSEK NE ÇARE!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türk Hava Kurumu’na ait yıllardır yangın söndürme işinde kullanılan uçakları devre dışı bırakmasına da tepki gösteren Başkan Saltuk, “ Yangın söndürme uçaklarımız vardı, neredeler? Yangın söndürme uçağımız bile yokken, göz göre göre bu kadar kaybın yaşandığı bir ülkede uzaya gitsek ne çare!” dedi.

Başkan Saltuk son olarak, Akdeniz bölgesinin ikliminden dolayı Çam Ağaçlarının yerine daha zor tutuşan Gürgan, Kayın, Çınar ve Meşe ağaçlarının ekilmesinin daha verimli olduğunu sözlerine ekledi.