Başkan Kocaispir’den Mimarlar Odası’na ziyaret | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Başkan Kocaispir’den Mimarlar Odası’na ziyaret

Bu haber 26 Temmuz 2022 - 14:48 'de eklendi ve 204 views kez görüntülendi.

Yüreğir Belediyesi ile Mimarlar Odası Şubesi arasında şbirliği artırılacak.

PROJELERDE İŞBİRLİĞİ

Mimarlar Odası Adana Şubesi'ni ziyaret ederek seçilen yeni yönetim kurulunu tebrik etti. Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Sedat Gül ve yönetim kurulu ile görüş alışverişinde bulunan Başkan Kocaispir, Yüreğir Belediyesi olarak sorumluluk alanlarında planlı büyüme ve kentleşmeye yönelik ciddi çalışmalar yürüttüklerini ve kentsel dönüşüm hamleleri ile mevcuttaki sorunları çözme gayreti içerisinde olduklarını kaydetti. Başkan Kocaispir ve Mimarlar Odası Adana Şubesi yönetim kurulu arasında belediyenin üreteceği mimari projelerde oda tarafından mesleki demetim yapılması ve projelerin oda ile işbirliğinde yarışma yoluyla üretilmesi konusunda ortak kanaat oluşturuldu.

SEDAT GÜL'DEN TEŞEKKÜR

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Sedat Gül, Başkan Kocaispir'e yönetim kurulu adına ziyaretinden ve mesleki işbirliği iradesinden dolayı teşekkür etti. Hedeflerinin daha yaşanabilir ve çağdaş kentleşme pratiğiyle büyü bir Adana için ortak paydada buluşmak olduğunu kaydeden Gül, “Geçmişten bugüne arkasında sorunlar yumağı bırakan Adana'nın en azından geleceğe sorun taşımadan, bilimsel metodlarla şehirleşme sürecine evrilmesi konusunda hemfikiriz. Bu doğrultuda meslek odamı gerekli tüm katkıyı koymaya hazırdır” diye konuştu.