BAŞKAN KOCAİSPİR: ÖĞRETMENLİK İNSAN YETİŞTİRME SANATIDIR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

BAŞKAN KOCAİSPİR: ÖĞRETMENLİK İNSAN YETİŞTİRME SANATIDIR

Bu haber 23 Kasım 2021 - 15:22 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin bir insan yetiştirme sanatı olduğunu ifade eden Başkan Kocaispir mesajında şunları kaydetti;

“Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, insan yetiştirme sanatı olan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bulunduğu her ortamda mum misali etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Kıymetli Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, bu mesleğin kutsallığını, eğitimin önemini her fırsatta ifade eden Başöğretmen ’ü rahmet ve saygıyla anıyor; toplumumuzun gelişimi ve geleceği adına özveriyle çalışan, emek veren tüm fedakâr öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”