BAŞKAN ERDEM, “KURTULUŞUN 100.YILI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

BAŞKAN ERDEM, “KURTULUŞUN 100.YILI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI”

Bu haber 06 Ocak 2022 - 16:45 'de eklendi ve 63 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Ceyhan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılında anlamlı programlar düzenledi.
Ceyhan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı Ceyhan Cumhuriyet Meydanındaki törende Kaymakam Dr. Bayram  Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem  ve Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Milletvekilleri; Neslihan Hancıoğlu, Burcu Köksal, Suzan Şahin, Aysu Bankoğlu, Müzeyyen Şevkin, Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu, CHP İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilciler katıldılar. Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması takiben Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını  yaptı. Akabinde Milletvekilleri ve Başkan Erdem Ceyhan Belediyesi Encümen salonunda basın toplantısı  gerçekleştirdi.

KURTULUŞUN 100.YILI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI
Halk oyunları ekiplerinin gösterileri 6 Ocak 1922 tarihinde Ceyhan ’nın Düşman işgalden kurtuluşunun büyük Türk Bayrağı asılarak kutlandığı Halk oyunları ekibiyle halaylar çekerek ‘Kurtuluş’ coşkusunu yaşayan  Erdem , etkinlik sonrasında Ceyhan  esnafını ziyaret edip, yurttaşların Kurtuluş Bayramını kutladı.

KAHRAMANLARA SAYGI
Murat Göğebakan  Kültür Merkezi Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ise katılımcılar Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin Önderi, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve kahramanlar anısına saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın coşkuyla söylendi.

“İNŞALLAH YÜZYILLARA YENİ YÜZYILLARI EKLERİZ VE BU HEP 6  OCAK OLUR”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “6 Ocak 1922 tarihinde öncelikle başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ve sonra  Sinan Tekeli paşamızın önderliğindeki Kuvay-ı Milliye güçlerinin sayesinde yenerek bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu kurtuluş mücadelesinde canlarını hiçe sayarak Ceyhan’ımız için savaşan kahraman ecdadımızın ruhları şad olsun.Bizlerde bu kahraman ecdadın torunları olarak büyük Atamızın bizlere bıraktığı mirası daha ilerilere taşıyabilmek için nasıl ki yıllar öncesinde özgür, demokratik ve çağdaş bir Ceyhan var ise şimdi de ihmal edilmiş, sınırlandırılmış ve köreltilmiş Ceyhanın ve halkının gönüllerini fethedecek projelerimizle ve çalışmalarımızla Ceyhan’a ve halkına hizmet sunmaktayız.  Bizler Ceyhan’ı ve halkını  yıllardır ileriye değil de sürekli geriye götüren yönetimlerin aksine değerli  topraklarımızı, kaynaklarımızı ve sanayimizi Ceyhan halkı için en yararlı olacak şekilde kullanarak halkımızı özellikle gençlerimizi ve kadınlarımızı büyük oranda işin içine katarak hep birlikte bir kalkınma süreci başlattık. Bunun için de yılmadan devam edeceğiz.

Sevgili hemşerilerim ben Ceyhan Belediye Başkanı  HÜLYA ERDEM olarak Ceyhanın kendi kaderine bırakılmasına göz yummayarak Ceyhan için gece gündüz çalışmaya ve Ceyhan’ı YENİDEN Adana’nın göz bebeği  yapmaya devam edeceğiz.
Ceyhanın 100. Yıl kurtuluşunda mücadele veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ki silah arkadaşlarına ve can veren aziz şehitlerimize sonsuz minnet ve teşekkürü borç bilirim türk milletinin evlatları olarak milli mücadele ve kurtuluş hareketini büyük bir gururla anmaktayız. Tüm hemşerilerimizin 6 Ocak kurtuluş bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.