BAŞKAN AYDAR'A BÜYÜK DESTEK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

BAŞKAN AYDAR’A BÜYÜK DESTEK

Bu haber 16 Mart 2020 - 16:38 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın görevden alınacağı iddialarının kamuoyunda yankılanmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından Başkan Aydar’a destek yağdı. Aydar’ı seven hemşehrileri belediyeye akın ederek yürüyüş yaptı.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde belediye başkanının görevden el çektirildiği haberlerinin ardından açıklama yapan Başkan Kadir Aydar, görevinin başında olduğunu belirterek, “Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atandığı iddiaları asılsızdır. 13 yıl önce aldığım 10 aylık ceza ve kapanmış dosyayı, başka bir 10 aylık ceza ile birleştirerek bana siyasi yasak koymaya çalışıyorlar. Bir hafta süre aldık, savunmamızı YSK’ya yapacağız” dedi. Gündeme yansıyan haberlerin ardından Adana Valiliği’nden Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atanması iddiasının asılsız olduğu açıklaması yapıldı.

Vatandaşlar Belediyeye Akın Etti, Sokaklara Döküldü

Yapılan açıklamaların basın ve sosyal medyada geniş yer bulmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından Başkan Aydar’a destek yağdı. Aydar’ın açıklama videosu sosyal medyada yüzbinlerce izlenme ve yorum aldı.20 yıllık hizmeti 11 aya sığdırarak  Ceyhan halkının gönlünde taht kuran genç belediye başkanının görevden alınacağı söylentisine tepki gösteren Ceyhan halkı Kadir Aydar’a destek vermek için Millet İttifakı partilerinin milletvekilleri, yöneticileri ile birlikte  Ceyhan Başkan Aydar’ın yanında yer aldı.

Başkan Aydar’ı önce  CHP Adana  Milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, muhtarlar ve STK temsilcileri ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, CHP Adana Milletvekili Burhanettin  Bulut, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Adana İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk ziyaretleri sırasında gündemi değerlendirerek;”Bundan 13 yıl evvel çıkan ve cezası ödenmiş 10 ay ve 10 ay olmak üzere 2 ayrı davayı birleştirip 20 ay haline getirip siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar. Bu hukuksuz bir uygulamadır.  Biz Kadir Aydar kardeşimizin sonuna kadar arkasındayız. Belediye Meclis Üyelerimiz, Büyükşehir Meclis Üyelerimiz, Milletvekillerimiz hepimiz buradayız, yanındayız, bu işin de takipçisi olacağız” dediler.

Öte yandan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın  19 Mart 2020 Perşembe günü Ceyhanlılar ile adliyeye giderek, YSK’ya savunmasını vereceği belirtildi.