Avukatlar sokak hayvanlarına 250 kilo yiyecek dağıttı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Avukatlar sokak hayvanlarına 250 kilo yiyecek dağıttı

Bu haber 04 Ekim 2021 - 15:18 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Adana Barosu Başkan Yardımcısı ve Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. Miyesser Ersalan Önenli, Komisyon Başkanı Av. Ali Mert Karakılçık, komisyonu üyeleri ve avukatlar özel araçlarıyla yanlarında götürdükleri 200 kilo kırıntı, 50 kilo kuru mama ile Çukurova ilçesine bağlı Topalak köyü ve Seyhan Baraj Gölü çevresinde terkedilmiş sahipsiz hayvanları beslediler.

Komisyon Başkanı Av. Ali Mert Karakılçık, hayvanların da yaşam hakkına sahip olduklarını belirterek, “Hediye alınan kedi ve köpekleri maalesef sokaklara bırakıp gidenler var. O hayvanlar ne olacak diye de hiç düşünülmüyor. Sokaklarda başıboş dolaşan kedi ve köpekler hızla çoğalıyor. Terk edilenler için kurulan Adana’daki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi de artık yeterli gelmiyor.

Şimdi kısırlaştırıp aşılarını yaptıktan sonra kulaklarına küpelerini takıyor ve aldığımız yere geri bırakıyoruz. Geçici bir heves ile alınan bu hayvanları nasıl terk ediyorlar şaşıyorum. Bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Her canlının yaşamına saygı duymalıyız ve hayvanlara sahip çıkmalıyız. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.