ANADOLU YAPIM MÜTEAHHİTLERİ FEDERASYONU’NUN GENEL KURULU YAPILDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

ANADOLU YAPIM MÜTEAHHİTLERİ FEDERASYONU’NUN GENEL KURULU YAPILDI

Bu haber 21 Haziran 2021 - 13:13 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Adana’da Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu’nun Genel Merkezinde 19.06.2021’de yapılan Olağan Genel Kurulu Federasyona bağlı Birliklerin ve Derneklerin büyük bir katılımı ile gerçekleştirildi. Genel kurula katılan 84 üyenin oy birliği ile 3. defa yeniden Federasyon Genel Başkanlığına Ali AYDIN seçildi. Genel Kurulda Yönetim ve Denetim Kurulları ile Yüksek Danışma Kurulu üyeleri de seçildi.

Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu’nun Başkanlığına yeniden seçilen Ali Aydın konuşmasında; “Federasyonumuzun Genel Kurul toplantısına katılarak onur veren İMKON Genel Başkanımız Tahir TELLİOĞLU ile Divan Başkanlığımızı yapan BİM-FED Genel Başkanı Mustafa ŞAHİN başkalarımıza çok teşekkür ediyorum. Konfederasyonumuzun Yönetiminde çok önemli görevlerde bulunan Fehmi GÜNEY ile Cafer ACAR’a genel kurulumuza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Genel Kurulumuza Adana’dan, Mersin’den, Kayseri’den, Kahramanmaraş’tan, Gaziantep’ten, Şanlıurfa’dan, Sıvas’tan büyük bir coşku ile katılan Başkanlarımıza ve kıymetli delege arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

DAĞINIK GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR.

Ali Aydın “Biz Müteahhitler artık şunun farkındayız.Ayrı ayrı milyon olacağınıza, bir arada bin olun yeter. Birlikte olursak güçlüyüz. Müteahhitler artık; Derneklerimizle, Birliklerimizle, Federasyonlarımızla ve çatı kuruluşumuz olan İMKON’umuz ile artık örgütlü bir gücüz. Bu meslek sahipsiz değildir. Bu mesleği namusuyla şerefiyle ve alın teri ile her şeyini ortaya koyarak yapan arkadaşlarımız bu ülkede, bulundukları şehirlerde ÜRETİMİN, imalatın gücünü oluşturuyor. Biz bir siyasi parti değiliz. Partiler bizim gözbebeğimiz ve burada hizmet eden insanlar da vatanını seven insanlardır. Bizler müteahhitlik mesleğinin büyüklüğünü ve önemini biliyoruz. İnsanoğlunun doğduğu mekândan tutun, ölüp defnedildiği mezara kadar yaşamın her alanında bizler varız. Şehirleri biz İmar ediyoruz ve kalkınmanın dinamosuyuz. Bu nedenle bu Ülke’de hak ettiğimiz yere gelmeliyiz. Bunun için de hak verilmez alınır.Bunun için de birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Şimdi de inşallah 24.06.2021 tarihindeki Ankara’da İMKON’umuzun Genel Kurulunda bir araya gelerek Ülkemiz’deTÜSİAD’tan ve MÜSİAD’dan sonra gelen en büyük gönüllü meslek örgütü olan İMKON/İNŞAATMÜTEAHHİTLERİ KONFEDERASYONU’nda gücümüzü Türkiye’mize göstereceğiz.” Açıklamasında bulundu.