Akşener’e sevgi seli… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Akşener’e sevgi seli…

Bu haber 15 Haziran 2021 - 14:45 'de eklendi ve 286 views kez görüntülendi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, geldiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Memleket Gezileri” kapsamında Adana’ya geldi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Akşener, dinlenme tesislerinde İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu ve partililer karşıladı. Tam bir sevgi seliyle karşılaşan Akşener, Adanalı vatandaşlara her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

CEYHAN’DA DAVUL VE ZURNAYLA KARŞILANDI

Beraberindekilerle Ceyhan ilçesine geçen Akşener, Belediye Başkanı Hülya Erdem, İYİ Parti ile CHP il, ilçe ve kadın kolları yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer tarafından karşılandı. Akşener, Ceyhan’da davul ve zurnayla karşılandı. Vatandaşlar Meral Akşener’e yoğun ilgisi dikkat çekti. Akşener burada Kızılay Caddesi’ndeki çarşı merkezinde esnafı ziyaret edip, çiftçilerle bir araya geldi.

ÇİFTÇİLER DERT YANDI

Bir çiftçi, tarlasında kalan soğanı ve karpuzu yere dökerek; “Para yapmıyor ya para yapmıyor. Mazot yedi lira. Böyle ülke yönetilir mi? Millet görsün. Çiftçi rezil, rezil… Diyeceksin bunlara, ‘Vatandaş seçim istiyor” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Bir diğer çiftçi de; yaşadığı sıkıntıyı  “Çocuğumuza ekmek götüremiyoruz, biz perişan durumdayız. Türkiye olarak bütün halkın gündeminde, yönetimin değişmesini istiyoruz” diyerek anlattı.

Akşener, daha sonra Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

“BİZ SENDEN RAZIYIZ BAŞKANIM”

Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile bir süre görüşen Akşener, ziyaretin ardından belediye çıkışında yaptığı açıklamada, 20 Ocak 2020’de başlattığı ilçe ilçe esnaf ve dar gelirli insanların dertlerini dinleme gezileri kapsamında Adana’ya geldiğini söyledi. Adana’nın ilçelerini gezdiğini ve bu kapsamda Millet İttifakı’nın belediye başkanı olan Zeydan Karalar’ı da ziyaret ettiğini dile getiren Akşener, “Kendisine gösterdiği misafirperverlik ve Adana’da yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Biz senden razıyız başkanım, inşallah Adanalı da razıdır, razı olmaya devam edecektir. Dürüstçe vatandaşa hizmet etme şekliyle yaptığı belediye hizmetlerinin, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretleri sırasında karşılaştığı soğan ve karpuz üreticilerinin de dertlerini dinlediklerini aktaran Akşener, şöyle devam etti:

CUMHUR İTTİFAKI İLÇELERİ GEZMİYOR

“Bizim sistemimiz biliyorsunuz, ben grup konuşmama koyuyorum bu bilgileri, talepleri, eksiklikleri, problemleri, milletvekili arkadaşlarımız araştırma, soru önergeleri veriyor, çözümüne katkıda bulunuyoruz. Ama bugüne kadar bir şey fark ettim 1,5 yılda Cumhur İttifakı’nın bileşenleri, paydaşları, genel başkanlar bir tarafa milletvekillerinin bile ilçeleri gezmediğini gördüm. Özellikle AK Parti’nin yüzde 70’e, 80’e yakın oy aldığı ilçelerde ki bunlar İç Anadolu’da daha fazla, o ilçelere bile bir kısmına 31 Mart’ta gelip ‘merhaba’ deyip gitmişler.

VATANDAŞ SEÇİM İSTİYOR

Vatandaşın derdiyle ilgilenmeyen bir iktidarla ve bir hükümetle karşı karşıyayız ama milli irade tecelli ettiği gün bu arkadaşlarımızın sandıkta demokrasiyle, milli iradeyle gideceklerini hep birlikte gözlemliyoruz. Yerel basın olarak beni takip ettiniz, bugün takip etmeye devam edeceksiniz. Kendiniz gördünüz, insanların korku duvarı yıkılmış, açık açık bize seslendikleri şu oldu, seçimi seslendiler. ‘Seçimi isteyin, seçimi getirin’ diye vatandaşın bir talebi var.”

Daha sonra Akşener, Seyhan ve Çukurova ilçelerinde esnafı ziyaret ederek, iş yeri sahipleriyle görüştü, yurttaşlarla sohbet etti.

‘ERDOĞAN SARAY’DA MERAL ABLA YOLLARDA’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Çukurova esnaf gezisi sırasında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin eşlik etti. Akşener, “Erdoğan Saray’da Meral Abla yollarda” sloganıyla karşılandı. Akşener’in gezisi sırasında Çorap satarak evini geçindirdiğini anlatan bir vatandaş, yaşadığı sıkıntıyı gözyaşlarıyla anlattı.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren vatandaş, “Bana çıkmış diyor ki helallik istiyor. Ben ona helallik melallik vermiyorum. Bir 180 milyon verdiği para çok mu? Gelsin o Emine Erdoğan’la burada kebap yesin.. Kirayı veremedim başkanım işte tükendim” dedi.