AKAMDER ‘DEN ADASO VE ATO’YA ZİYARET | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

SANKO OKULLARI’NIN TENİS BAŞARISI

Gündem, Spor, Yerel Haberler

Yüreğir Belediyesi’nden Ramazan’da Gıda Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

AKAMDER ‘DEN ADASO VE ATO’YA ZİYARET

Bu haber 14 Aralık 2022 - 18:14 'de eklendi ve 130 views kez görüntülendi.

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) Yapılan genel kurul sonrası yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte; Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

AYIN 21 ’İNDE SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELİYORUZ
ATO (Adana Ticaret Odası) Başkanı Yücel Bayram AKAMDER in yeni yöneticilerini kutlayarak ziyaretten memnuniyetini ifade ettiği açıklamasında; “İnşaat Sektörünün gerek Kamu gerekse Yapı Müteahhitleri olarak sıkıntılarının farkındayız. Ticaret Odası olarak Ekonominin bir numaralı lokomotifi olan İnşaat Sektörünün çektiği sıkıntılar için çaba harcama sorumluluğunun içindeyiz. Bu anlamda öncelikle tüm sektör temsilcileriyle bir araya gelmeyi ve sorunları genellemesini yapacağımız Çalıştayı bu ayın 21’inde gerçekleştireceğiz. Bu adımla birlikte yerelde ve geneldeki tavrımızı ve çalışmalarımızı belirleyeceğiz. Netice olarak sonuca bir şekilde ulaşacağımızı düşünüyoruz.” Dedi.

ÜLKEMİZİN GENEL SORUNLARINI BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ATO Meclis Başkanı İsmail Acı ziyaretteki açıklamasında AKAMDER in yeni yönetim kurulunu kutlayarak tebrik etti. İsmail Acı; “Ülkemiz bazı olumsuz süreçlerden en az hasarla geçme uğraşı vermektedir. Bu anlamda Tüm Müteahhitlerimizin de sıkıntıları aşikardır. Ama Ülkemizin bu sorunlarını birlikte aşacağız.” İfadelerinde bulundu.

MÜTEAHHİTLERİMİZ BU SÜRECİ AŞACAKTIR
ADASO (Adana Sanayi Odası) Başkanı Zeki Kıvanç AKAMDER in yeni yönetim kurulunu tebrik ederek kutladıktan sonra yaptığı açıklamada; “AKAMDER Ülkemiz ve özellikle Adana’mız için çok önemli katkılar koymuştur. Bu anlam dada yaşanılan sıkıntıların sırf İnşaat Sektörü için değil tüm iş kollarını bir türlü kapsamaktadır. Ama Ülkemiz daha büyük sıkıntıları aşmıştır. Bu süreçte aşılacaktır. Ama inanıyorum ki Kamu ve Yapı Müteahhitlerimizin bu süreci aşacağına inancımız tamdır. ADASO olarakta desteğimiz olacaktır ve sürecektir. “Dedi.

ATO VE ADASO NUN DESTEKLERİ ÖNEMLİ
AKAMDER Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan vekilleri Orhan Avcı ve Hüseyin Arslan ziyaretlerle ilgili açıklamalarında; “İnşaat Sektörü ve Kamu Müteahhitlerimizin acilen çözüm beklediği sorunların başında yer alan fiyat farkı ve tasfiye kararnamesi hakkındaki görüşlerimizi ATO, ADASO nezdinde başkanlarımız ve yetkili kurullarıyla paylaştık. Konunun TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) vasıtasıyla gündeme getirilerek çözüm noktasında adımlar atılması hususunda verdikleri destekleri için teşekkür ediyoruz.” Dedi.