Adana Barosundan kök hücre bağışına destek | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Barosundan kök hücre bağışına destek

Bu haber 10 Ağustos 2022 - 11:28 'de eklendi ve 192 views kez görüntülendi.

Organ bağışı, kök hücre ve lösemi hastalarının tedavisi konusunda farkındalık oluşturmak çin her yıl bisikleti ile pedal basarak Türkiye'yi karış karış gezen gazeteci Kemal Yücel, Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz'ı makamında ziyaret etti. Yarın Atatürk Parkı'ndan başlayacağı yolculuğu boyunca 41 ili ziyaret edecek olan Yücel, altı bin kilometre yol kat edeceğini öyledi. Av. Gökayaz, Yücel'e ziyaret edeceği illerde onkoloji hastanelerinde tedavi gören çocuklara dağıtacağı oyuncakları temin edeceklerini açıkladı. Adana Barosu üyesi avukatlar da yarın sabah bisikletleriyle Yücel'e destek verip, kentten uğurlayacak.

Baro Başkanı Av. Gökayaz'a teşekkür eden Yücel, günün anısına ‘Donör Ol, Hayat Kurtar' yazılı bir bisiklet forması hediye etti.

Av. Gökayaz, “Organ bağışını teşviki için toplumsal farkındalık yaratılmalı. Kemal beyin vermiş olduğu bu çaba çok kıymetli. Çok üyük efor gerektiren tur boyunca kendisine kolaylıklar diliyorum. Umarım bu etkinlik hastalarımıza umut olur. Adana Barosu olarak her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Yücel, “Nakil bekleyen lösemi hastalarının hayatlarını kurtarma ve onların umutlarını yükseltme ına Adana Barosu tarafından verilen desteğe teşekkür ediyorum. Adana Barosu SMA hastaları başta olmak üzere; gerek kök hücre gerek kan bağışı konusunda hassasiyet sahibi ve birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan örnek bir meslek kuruluşudur. Başkanımız nezdinde tüm avukatlara bu anlamda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaret esnasında Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özcan Delihasan da hazır bulundu.