ADANA BAROSU, ANITKABİR’DE BÜYÜK ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ADANA BAROSU, ANITKABİR’DE BÜYÜK ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

Bu haber 04 Mart 2022 - 10:55 'de eklendi ve 92 views kez görüntülendi.

Başkanı Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreter Av, İlker Mengü, Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Gül Yalçın, Av. Ayşe Duygu Özgüven, Av. İlker Güzel ve Av. Erkan Çetin ile, 31. Dönem seçimlerinden sonra yoğun gündem nedeniyle gerçekleştiremediği Anıtkabir’ ziyaret ederek büyük Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Anıtkabir önünden askerler eşliğinde yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan heyet, burada saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.

Daha sonra Av. Gökayaz, Anıtkabir Özel Anı deftere şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 31. Olağan Genel Kurulu neticesinde Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olma şiarıyla Adana Barosu Başkanlığı olarak huzurunuza gelmiş olmanın onur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Seçilen tüm kurullarımızla birlikte Baromuz adına söz veriyoruz ki; demokrat ve aydın bireyler olarak hukukun üstünlüğü, temel hak mesleğimizin onuru için hiç yılmadan çalışmaya devam edeceğiz ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve eserleriniz ve ilkelerinizden taviz vermeden, aklın ve bilimin ışığında yürümeye devam ederek kültürümüzü, çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız.

Bizlere açmış olduğunuz bu onurlu yolu “Hak kuvvetin üstündedir” şiarıyla yürüyeceğimize aziz hatıranız önünde bir kez daha söz veriyoruz.  Saygılarımızla ve sonsuz minnetle. “