ADANA BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ BAŞKANI AZİZ SAĞIROĞLU’NDAN ÇAĞRI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ADANA BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ BAŞKANI AZİZ SAĞIROĞLU’NDAN ÇAĞRI

Bu haber 18 Ağustos 2022 - 10:48 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, Türkiye’de yaşayan Bulgaristan çifte pasaportlu vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Beyanname ( Zayavleniye) doldurmak için son gün 6 Eylül tarihidir. En temel anayasal hakkınız olan seçme hakkınızı kullanarak Bulgaristan’daki kardeşlerinize elinizi uzatın.” dedi.

Başkan, Aziz Sağıroğlu, Bulgaristan’da tekrardan 2 Ekim tarihinde yapılacak olan parlamento seçimleri için Türkiye’de oy kullanacak olan Bulgaristan Çifte Vatandaşlarımızın 6 Eylül ‘e kadar beyanname işlemlerini tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu. Sağıroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2 Ekim’de yapılacak olan Bulgaristan Parlamento seçimlerinde Türkiye’de açılacak sandıklarda oy kullanacak çifte vatandaşların, Bulgaristan Yüksek Seçim Kurulunun internet sayfasında yurt dışı oy kullanma bölümüne girerek beyanname (Zayavleniye) doldurmaları gerektiğini belirtti. Bunun için kimlik kartı veya pasaportun yeterli olduğunu aktaran Sağıroğlu, “Ayrıca beyanname Kiril alfabesiyle doldurulacaktır. çeken vatandaşlarımız Adana Balkan Türkleri Derneğimize başvurup yardım alabilir. Unutmayın, beyanname doldurmak için son tarih 6 Eylül Salı Günüdür. En temel anayasal hakkınız olan seçme hakkınızı kullanarak Bulgaristan’daki kardeşlerinize elinizi uzatın. Sandığa git Kimliğine Sahip Çık.” ifadelerini kullandı.

Sağıroğlu, Türkiye’de hangi bölgede ne kadar seçim sandığı kurulacağının müracaatların ardından tam kesin Sayı belirleneceğini, ayrıca Adana ve Mersin Bölgemizde toplamda 2 sandık kurulacağını Adana’daki Sandığın Yüreğirde Merkezi bulunan Adana Balkan Türkleri Derneği Toplantı Salonunda, Mersin Bölgemizdeki Seçim Sandığı ise Toroslar İlçesi Sağlık Mahallesinde bulunan Mersin Balkan Türkleri Derneğimizin Salonunda kurulacağını belirtti.