TARIMDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI VE SULAMA KURSLARI AÇILIYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

TARIMDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI VE SULAMA KURSLARI AÇILIYOR

Bu haber 08 Kasım 2022 - 19:20 'de eklendi ve 128 views kez görüntülendi.

Belediyesi'nin ‘Tarımsal Üretimde Güneş Enerjisi Kullanımı Kursu' ile ‘Basınçlı Sulama Kursu' 14 Kasım Pazartesi günü başlıyor.
Yüreğir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'nün çiftçi ve üreticilere yönelik eğitim faaliyetleri devam ediyor. Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) işbirliği ile 14 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan ‘Tarımsal Üretimde Güneş Enerjisi Kullanımı Kursu' 3 gün ürecek. Aynı tarihte başlayacak olan ‘Basınçlı Sulama Kursu' ise 5 gün sürecek. Kursları tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilecek.
Kontenjanların sınırlı olduğu ücretsiz kurslara son başvuru tarihi 11 Kasım Cuma olarak açıklandı. Ön başvurular belediyenin 444 80 44 çağrı merkezinden yapılabilecek.
projelerine çok önem verdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Tarımsal üretimde enerji ve teknolojik cihaz kullanımının yanı sıra tarımsal suyun etkin kullanımı konusunda çiftçimizi, üreticimizi bilinçlendirmeye yönelik en temel iki başlıkta kurslarımıı başlatıyoruz. Eğitim kurslarımızla çiftçi ve üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.