5 Ocak Rotary Kulübü; Öğrenci Değişim Proğramı çerçevesinde gelen gençleri ağırladı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

5 Ocak Rotary Kulübü; Öğrenci Değişim Proğramı çerçevesinde gelen gençleri ağırladı

Bu haber 01 Ağustos 2022 - 11:25 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

Ülkeler arasında kültürel bağları geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen, öğrenci değişim proğramı çerçevesinde, çeşitli ülkelere mehsup 10 öğrenci Adana’da…

Adana 5 Ocak Rotary Kulübü; “Rotary Youth Exchange” proğramı çerçevesinde İngiltere, Fransa, İtalya, Slovenya, Finlandiya, Hırvatistan, Polonya, Portekiz’den ülkemize gelen 10 genci Adana’da ağırladı.

Farklı ülkelerde gelen gençler 5 gün boyunca Adana 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Cevahir Can başkanlığında Adana ve çevresindeki tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

Adana 5 Ocak Rotary Kulübü üyeleri de yurt dışından gelen 10 genci evlerinde ağırlayarak kültürümüzü tanımalarına yardımcı oldu.

Adana 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Can; öğrenci değişim proğramlarının çok yararlı olduğunu, ülkeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine, farklı kültürden gelen insanların kaynaşmasına ve birbirlerini tanımalarına yardımcı olacağını, kültürel gelişimleri artıracağını, ülkemizin tanıtımına katkı koyacağını söyledi.

Can; “Farklı ülkelerden öğrenci değişim proğramı çerçevesinde Türkiye’ye gelen ve bizim gençlerimizle birlikte bu proğramda yer alan gençlerin kaynaşması; dostluk, barış ve farklı kültürleri tanıma konusunda gençlere bir çok fayda sağlayacaktır” diye konuştu.

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg