“23 Nisan ATA’mızın dünyaya en değerli armağanıdır” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

“23 Nisan ATA’mızın dünyaya en değerli armağanıdır”

Bu haber 21 Nisan 2022 - 15:18 'de eklendi ve 97 views kez görüntülendi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 102. yıl sonra yine aynı sevinç, heyecan ve mutlulukla kutlamanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

23 Nisan’ın, 1920 yılında o gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla anlam kazandığını vurgulayan Esendemir, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, “Bugün makam koltukları çocuklara bırakılacak ve çeşitli etkinliklerle çocukların 23 Nisan sevinci paylaşılacak. Elbette bu önemlidir ancak daha önemli olan, çocuklara 102 yıllık bu mücadelenin anlatılması ve çocuklarımızın bu yönde bilinçlendirilmeleridir. Tam 102 yıl önce ülkemiz bağımsızlığına kavuşup meclisini kurarken, o günün çocuklara adanması da Atatürk’ün Türkiye’nin geleceğine yani çocuklarına ne kadar değer verdiğinin en büyük gerçeğidir.” dedi

Esendemir, şöyle devam etti: “Ulu önderimiz, ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ diyerek, çocuklara verdiği değeri gözler önüne sermiştir. Bu söz, aradan 102 yıl geçmesine rağmen hâlâ önemini korumaktadır. Bu günün önemi dolayısıyla aydınlık yarınlara dair gözleri ışıl ışıl parlayan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, daha nice yıllar aynı sevinci paylaşmalarını diliyorum.”