1.TESBİH VE DOĞAL TAŞLAR FUARI’NIN HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRİLDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

SANKO OKULLARI’NIN TENİS BAŞARISI

Gündem, Spor, Yerel Haberler

Yüreğir Belediyesi’nden Ramazan’da Gıda Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

1.TESBİH VE DOĞAL TAŞLAR FUARI’NIN HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Bu haber 20 Aralık 2022 - 14:31 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

 

22-25 Aralık 2022 tarihlerinde düzenlenecek 1. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın hazırlıkları, Vali Dr. Süleyman Elban’ın başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan fuarın ’ya yakışır bir şekilde geçmesi için yapılması gereken çalışmalar tüm detaylarıyla ele alındı.

Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10 bin metrekare alan üzerinde kurulacak fuara 70 farklı şehirden 250 yerli ve 20’nin üzerinde de yabancı firmanın katılacağı bilgisini verdi.

Adana’da çok fazla tesbih çeşidi, değerli taş ve antika eserin bulunduğunu aktaran Vali Elban, “Her alanda ülkemizde öncü alan kentimizin bu varlığını da en iyi şekilde değerlendirmek istedik. Bu doğrultuda arkadaşlarımızın da önerileriyle Türkiye’de en fazla tesbih üreten şehir olan Adana’da bir fuarın yapılmasını uygun gördük. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’mızla ülkemizde bir ilki gerçekleştireceğiz. Umuyorum ki fuarlar kenti Adana’mıza Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı da çok yakışacak.” dedi.

Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Seher Coşkun ile Çukurova Fuarcılık A.Ş. Müdürü (ÇUFAŞ) Emir Basalak’ın katıldığı toplantı; yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.