1.TESBİH VE DOĞAL TAŞLAR FUARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VALİ ELBAN’IN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

1.TESBİH VE DOĞAL TAŞLAR FUARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VALİ ELBAN’IN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Bu haber 28 Aralık 2022 - 18:58 'de eklendi ve 167 views kez görüntülendi.

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 10 bin metrekare alan üzerinde kurulan, 250 yerli ve 20'nin üzerinde de yabancı firmanı katıldığı 1. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı gördüğü yoğun ilginin ardından kapılarını 25 Aralık'ta kapattı.

Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen fuarın genel durumunun değerlendirilerek gelecek sene düzenlenecek fuar hakkında planlamanın yapıldığı değerlendirme toplantısı, Vali Dr. 'ın başkanlığında düzenlendi.

Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, ÇUFAŞ ölge Müdürü Emir Basalak, Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Seher Coşkun, Tesbihçiler Derneği Başkanı Rezan Yılmaz ve Adana Tesbihçiler Çarşısı Yönetim Kurulu Üyesi Nasır Fidan katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Elban, 2023 yılında düzenleyecekleri 2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı'nın tarihini 19-22 Ekim olarak kararlaştırdıkları bilgisini verdi.

1.Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı'nın gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını ifade eden Vali Elban, “Büyük bir heyecanla hazırlıklarına başlayıp çok verimli ve güzel bir şekilde tamamladığımı fuarımızın ardından hem bu süreçte yapılan çalışmaları değerlendirmek hem de fuarımızın devamlılığını sağlayacak çalışmaların yol haritasını belirlemek üzere bugün burada toplandık. Çok net ifade edebilirim ki fuarımız, katılım sağlayan esnaflarımızın ve tüm ziyaretçilerin memnun olduğu bir fuar oldu. Fuarımız beklediğimiz ilginin de fazlasını gördü. Bizler güzel bir organizasyonu geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ortaya çıkan bu başarı tablosu, bizlere her yıl bir öncekinden çok daha kapsamlı ve güzel bir organizasyon gerçekleştirmenin sorumluluğunu ve heyecanını da beraberinde getiriyor.” dedi.

Adana'nın fuarlar kenti olma yolcuğunda 1.Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı'nın önemli bir mihenk taşı olacağını belirten Vali Elban, fuarın gerçeklemesinde büyük gayret gösteren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.