'Zillet İttifakı, bel altı siyaset yapıyor!' | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

‘Zillet İttifakı, bel altı siyaset yapıyor!’

Bu haber 22 Mart 2019 - 12:26 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

Yıllardır Milliyetçi Hareket Partisi’nin her kademesinde sürekli çalışan, MHP’nin neferi konumundaki ve siyasi duruşundan asla ödün vermeyen Sertan Duran, Cumhur İttifakı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözünü emir kabul eden ve ülkesi için canla başla çalışan Duran, özellikle Adana’da Cumhur İttifakı adayları için sıkmadık el, çalmadık kapı, girmedik ev bırakmıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Eski Başkanı ve MHP Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölge Parti Müfettişi Sertan Duran gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşecek olan yerel seçimler hakkında ve özellikle MHP’nin Adana’da ki durumunu değerlendirdiğimiz Duran, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu seçimin normal bir seçim olmadığının altını çizen Sertan Duran, “Bu seçim Beka ile ilgili bir seçimdir. Şu an Türkiye Cumhuriyeti’nin bir Beka sorunu var” dedi.

Adana’da Cumhur İttifakı adına düzgün ve düzenli bir şekilde çalışma yaptıklarının altını çizen Duran, siyasette tek kabul edemedikleri şeyin bel altı siyaset olduğunu ifade etti. Duran, “ Biz Milliyetçi Hareket Partililer olarak siyasette en sevmediğimiz, bel altı siyaset dediğimiz siyaset uygulamasıdır. Maalesef Cumhur İttifakı’nın karşısındaki zillet ittifakı oluşturan HDP’de bunların içerisinde olan, CHP, İyi Parti’den oluşan bu ittifakı destekleyen insanların bel altı yaptığı siyasettir” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Adana’da durumunu değerlendirebilir misiniz?

MHP kuruluş gereği ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin önce ülkem ve milletim diyen daha sonra partim ve ben diyen tek lidere sahip bir siyasi kuruluştur. MHP’nin kuruluş felsefesi önce vatandır. Siyasete de bakış açımız budur. MHP’nin Adana’da ki durumu ise, biz Cumhur İttifakı ile bir seçime girdik, Cumhur İttifakıyla da Adanalı hemşerilerimize güveniyoruz.

ÜLKENİN BEKA SORUNU VAR

Bu seçim her seçim gibi normal bir yerel seçim değildir. Bu seçim Beka ile ilgili bir seçimdir. Şu an Türkiye Cumhuriyeti’nin bir Beka sorunu var. Nasıl Beka sorunu var diyecek olursanız, birileri çıkıp diyebiliyorsa ki Kürdistan’da biz kazanacağız, başka yerlerde de AKP ve Cumhur İttifakı’na oy kaybettireceğiz, denilen bir ülkede mutlaka Beka sorunu vardır. Adanalı hemşerilerimizin, Adanalı vatandaşlarımızın Cumhur İttifakı’nı bilinçli olarak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki gibi 52’nin altında olmamak kaydıyla birinci olacağı inancındayım.

Seçime sayılı günler kaldı, çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Son bir-bir buçuk aydır, özellikle seçim satına girdikten sonra vatandaşlarımızın hepsiyle birebir olarak, sıkmadık el, girmedik ev, girmedik iş yeri bırakmadık. Bu Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş hem kendi kardeşlerimizle hem de vatanını, milletini seven hangi siyasi görüşü olursa olsun hepsi Cumhur İttifakı’nda demirden bir yumruk olmuş, Adana’da Cumhur İttifakı adına düzgün ve düzenli bir şekilde çalışma var. İnsanlar bizi kucaklıyor. Gittiğimiz her yerde hem Cumhur İttifakı adaylarımızı hem de özellikle Genel Başkanımız Devlet Bey’e büyük bir saygı ve hürmetle karşılaşıyoruz.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün devam eden davaları ve bunun neticesinde Bahçeli ve Erdoğan arasında bir anlaşma yapıldığı iddia ediliyor. Buna göre Sözlü Cumhur İttifakı’nı kazandıktan ve belediye başkanı olduktan bir süre sonra görevden alınıp yerine AK Partili bir belediye başkanı atanacak, gibi birçok iddialar var. Siz bu iddialar hakkında neler söylemek istersiniz?

ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYSUNLAR

Biz Milliyetçi Hareket Partililer olarak siyasette en sevmediğimiz, bel altı siyaset dediğimiz siyaset uygulamasıdır. Maalesef Cumhur İttifakı’nın karşısındaki zillet ittifakı oluşturan HDP’de bunların içerisinde olan, CHP, İyi Parti’den oluşan bu ittifakı destekleyen insanların bel altı yaptığı siyasettir. Bir kere gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız gerekse diğer adaylarımız şu ana kadar bir kere Sayın Hüseyin Sözlü’nün Adana’da belki de 40 yapmadığı hizmetleri yapmıştır. Su gitmeyen, yol olmayan, köprüsü olmayan köylerimiz vardı. Bunların hepsini yaptı, ellerini vicdanlarına koysunlar.

Hüseyin Başkanın mahkemeleri, davaları hepsi bize göre siyasi bir şeydir. Biz Türk adaletine, Türk hâkimlerine ve Türk savcılarına güvenen bir hareketiz.

Hüseyin Sözlü tekrar göreve gelirse Metro ile ilgili düzenlemeler de yapılacağı gündemde. Siz neler söyleyeceksiniz?

Metro Adanalıların yıllardır kanayan yarasıdır. İnşallah Cumhur İttifakı olayı ile ilgili olarak sadece Metro sorunu değil, Adana’da çok büyük işsizlik var, ekonomik sıkıntılar var, kentleşmelerde sıkıntılar var. Ben inanıyorum ki hepsini hükümetimizle beraber Adana’yı 23. Yüzyıla taşıyacak vizyon yine Cumhur İttifakı’nda ve Büyükşehir Belediye Başkanımızdadır.

Adana gerçekten işsizlikte ülkede ilk şehirler arasında, Başkan Sözlü’nün istihdam projeleri de var değil mi?

Hüseyin Başkanımızın zaten öyle bir çalışması vardı. Adanalı olup işadamı olan herkese istihdamlarını, yatırımlarını Adana’da yapmalarını sağladı. Bununla ilgili olarak da çok yoğun çalışmaları oldu. Hüseyin Başkan’ın tekrar ikinci döneminde 250 bin işçinin istihdam edileceği yatırımların şu an alt yapı çalışmalarını yaptığını biliyorum.

Cumhur İttifakı ve yerel seçim, son olarak neler söylemek istersiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi’ne güvenin. Ülkemizde Beka sorunu var, bu Beka sorununun daha da ileri seviyeleri gidilmemesi için bu sistemin daha istikrarlı bir şekilde olması lazım. Karşıdaki HDP ile işbirliği yapan bir zillet ittifakı var. Adanalı hemşerilerimizin bunu dikkate almaları gerekir. Vatanını, milletini seven tüm vatandaşların Cumhur İttifakı etrafında toplanmalarını istiyoruz. Özellikle de Genel Başkanımız Liderimiz Devlet Bahçeli’ye de güvenlerinin devam etmelerini istiyoruz, buradan da Sayın Bahçeli’nin selamlarını iletiyorum. İnşallah Cumhur İttifakı’nda da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.

ÖZEL RÖPORTAJ- PINAR AYTEKİN