Mimoza Çiçekleriyle Seyhan Belediyesine Yürüdü | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Mimoza Çiçekleriyle Seyhan Belediyesine Yürüdü

Bu haber 07 Nisan 2024 - 20:11 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

Seyhan’ın seçilmiş ilk kadın belediye başkanı Oya Tekin’in mazbata töreni de adeta bir karnaval coşkusu içerisinde gerçekleşti.

CHP İl Binası önünde toplanan binlerce Yurttaş türküler ve sloganlar eşliğinde Seyhan Belediyesine yürüdü. Tören Seyhan Belediyesinde barış şehitlerinin anısına oluşturulan Barış Meydanında gerçekleştirildi.

Yürüyüşe CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu ve Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay’da eşlik etti. Yürüyüş kortejinin önünde çeşitli yörelere ait kıyafetlerle halk oyunları ekibi ve onun ardından Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin ve kadınlar yer aldı. Ellerinde mimoza çiçekleriyle Seyhan Belediyesi Barış Meydanına gelen binlerce yurttaşı coşkulu bir kalabalık karşıladı.

BİNLERCE YURTTAŞ KATILDI

Barış Meydanında gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlatıldı.

Önceki dönemlerde görev yapan İl, ilçe başkanları ve milletvekillerinin de katıldığı mazbata töreninde CHP İl Başkanı Anıl Tanburoğlu, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam başta olmak üzere bir çok İlçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Seyhan ve bir çok ilçenin Meclis Üyeleri, kitle örgütleri, sendikalar, emek ve meslek örgütleri, muhtarlar, kadın örgütleri, Alevi Platformunun bileşenleri, farklı siyasal partilerin temsilcileri olmak üzere binlerce yurttaş katıldı.

“ANNE GİBİ BAŞKAN DİYEN BOYNUMA SARILANLARA TÜM ÇOCUKLARA, SELAM OLSUN”

Başkan Tekin yaptığı konuşmada; “ Seyhanlılar, Adanalılar ne demiştik yola çıkarken, “çaresi yok usta biz kazanacağız” biz inandık, biz inançla kenetlendik, biz inançla gece gündüz demeden çalıştık ve biz kazandık” dedi.

Kenetlenenlere, çalışanlara ve bu hikayeyi yazanlara selam olsun!

Cumhuriyet Halk Partisinin, büyük ailemizin, her kademesinde çalışıp, bayrak asan, broşür dağıtan, kapı çalan şehrin her yanını donatan dev afişlere karşı, gecenin kör vakti kostik yapıp minicik afişlerimizi duvarlara yapıştıran gençlere selam olsun, Kamunun gücüyle, kapı kapı dağıtılan kolilere, alışveriş kartlarına karşı, mütevazi çayımızla, kahvemizle, şekerimizle ev ev dolaşan kadınlarımıza, gençlerimize selam olsun. Ak saçlılara/selam olsun. Anne gibi başkan diyen boynuma sarılanlara tüm çocuklara, selam olsun,

“HERKESİN YANINDA, HİZMETİNDE OLACAĞIZ. KARANLIĞA KARŞI, AYDINLIK OLACAĞIZ”

Sevgili Adanalılar!

Sevgili Seyhanlılar!

Dostlarım! Kardeşlerim!

Bugün sizlerle; doğup büyüdüğüm topraklara, ilk kadın belediye başkanı olarak hizmet edecek olmanın, onurunu, gururunu ve heyecanını paylaşıyorum. Bu tek başına bir partinin, bir adayın zaferi değildir.

Bu bağımsızlığımız, özgürlüğümüz için milli mücadele ruhuyla; haksızlığa, adaletsizliğe, zulme karşı birlikte başardığımız bir haykırıştır.

Bu haykırışın sesi olma sorumluluğunu bana verdiniz. Adana’nın ilk kadın Belediye Başkanına verdiniz. Aldığım bu sorumluluğun ağırlığının farkındayım ve bir Adanalı olarak, bunun sevincini yaşıyorum dedi.