“Bayram sevinci Paylaşmakla anlam kazanır” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Bayram sevinci Paylaşmakla anlam kazanır”

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, bayram sevincinin ancak paylaşmakla anlam kazandığını belirterek, dayanışma ve yardımlaşma duygusunun da bu sevinçle taçlandığını söyledi.

Bu haber 14 Haziran 2024 - 12:03 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, bayram sevincinin ancak paylaşmakla anlam kazandığını belirterek, dayanışma ve yardımlaşma duygusunun da bu sevinçle taçlandığını söyledi.

Bayramların bütün olumsuzluklara rağmen umutların yeşerdiği ve iyiliklerin filizlendiği ender günler olduğunu vurgulayan Esendemir, ÇGC Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, “Bayramlar; hayatımızı her açıdan zenginleştirme ve renklendirmenin yanı sıra, toplumun birbirine yakınlaşması, kaynaşması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması için kurulan en güçlü köprüdür. Bu köprülere sevgi kapılarını açmak bizim elimizdedir. Öyleyse bu bayram gönül köprülerini kurup, sevgi kapılarını açalım ve her zamankinden daha çok kenetlenelim” dedi.

Her bayram öncesinde ve sonrasında yaşanan trafik kazalarının bayram sevincine gölge düşürdüğünü vurgulayan Esendemir, bu yüzden sürücülerin trafik işaretlerine uymalarını ve her zamankinden daha çok dikkatli araç kullanmalarını temenni etti.

Dünyanın dört bir yanında savaş çığlıkları atılırken, özgür bir ülkede sağlık, mutluluk ve huzur içinde bayram kutlamanın çok değerli olduğunu dile getiren Esendemir, “Bu Kurban Bayramı’nın bize kazandırdığı zenginliği çok iyi kavramalı ve küçük büyük demeden bu coşkuyu her ortamda paylaşmalıyız. Bu yönüyle, başta bize bayram sevincini özgürce yaşadığımız bir ülke kazandırdığı için Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, yüce Türk Milleti’nin Kurban Bayramı’nı canı gönülden kutluyoruz” diye konuştu.