DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Tanburoğlu’nun adaylık açıklaması gövde gösterisine dönüştü.

Bu haber 05 Ekim 2023 - 18:14 'de eklendi ve 485 views kez görüntülendi.

CHP’DE ANIL TANBUROĞLU HEYECANI

7 Ekim Cumartesi günü ASKİ Kapalı Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan CHP Adana 38. İl Kongresinde aday olduğunu açıklayan Dr Anıl Tanburoğlu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl başkanlığı için adaylık açıklaması yaptı. Tanburoğlu’nun adaylık açıklaması gövde gösterisine dönüştü.
Anıl Tanburoğlu’nun adaylık açıklamasına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem katıldı. Belediye başkanlarının yanı sıra mevcut İl Başkanı Mehmet Çelebi, merkez ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Açıklamada kadın ve gençlerin çok olması dikkatlerden kaçmadı.
CHP İl binasında yapılan açıklamaya partililer akın etti. Partililere hitap eden Tanburoğlu, il başkanlığına sadece ben değil, buradaki bütün herkes adaydır, partimizi yerelde ve genelde iktidar yapmak için adayım. Dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DAHİL 9 BELEDİYEYİ KAZANACAĞIZ
Bugüne kadar görev alan il başkanlarına, yöneticilere ve partililere verdikleri emeklerden ve partinin iyi ve kötü gününde sosyal demokrasi mücadelesine devam ettiklerinden ötürü teşekkür eden Tanburoğlu şu açıklamayı yaptı. “ Bugün burada ben, şahsım adına değil bütün Cumhuriyet Halk Partililer adına adayım, Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını daha yukarılara taşımak için adayım. Bunu burada bulunan siz saygıdeğer partililerle hep birlikte başaracağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Önümüzde bir yerel seçim süreci var, pazartesi gününden itibaren belediye başkanlarımızla, il ve ilçe yönetimlerimizle ve bütün partililerimizle top yekün sahaya ineceğiz. Göreceksiniz ki mevcut belediyelerimize ek olarak en az 4 belediyeyi daha kazanıp, Cumhuriyet Halk Partisi’ni Adana’da hak ettiği yere ulaştıracağız.

BÜTÜN DEMOKRASİ GÜÇLERİNİN ADAYIYIM
Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, Türkiye’de demokrasi mücadelesinde ötekileştirilmiş, dışarıda tutulmuş, hak gaspına uğramış ve tüm adalete susamışların yanında durup, sokakta bir siyaseti örgütlemek için adayım. Hepimizin Gezi Parkı’nda bulunduğu fakat sadece 4-5 kişinin içeride tutulduğu duruma itiraz edecek kadrolarla, tekrar demokrasiyi, özgürlük mücadelesini ve aydınlık bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek için adayım.

ANIL TANBUROĞLU KİMDİR
1982 doğumlu Dr. Anıl Tanburoğlu Adana Anadolu Lisesi (Ala)’dan 2000 yılında mezun oldu. Üniversite hayatına İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde başladı. Buradaki iki yıllık eğitim sürecinin ardından eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmeye karar verdi. Uzmanlık eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Nöroloji alanında tamamladıktan sonra Gümüşhane’de mecburi hizmet yaptı. 2016 senesinde Adana’ya dönüş yaparak Başkent Üniversitesi hastanesinde akademik görevine başladı. Eğitim ve meslek hayatının yanı sıra, Tıp fakültesi öğrencisi iken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları’nda, asistan hekim olarak İzmir’de CHP Konak İlçe’de siyasette aktif görev üstlenmenin akabinde iki dönem Chp Adana İl Başkan Yardımcılığı ve 2023 Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Yüreğir İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Halen Adana Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde öğretim görevlisi olan Dr. Anıl Tanburoğlu evli ve bir kız çocuğu babasıdır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

MEHMET ÇELEBİ’DEN KONGREYE DAVET

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Anıl Tanburoğlu’nun adaylık açıklamasına katılan partililere teşekkür edip bir konuşma yaptı. Çelebi, “Bizim defterimizde umutsuzluk yok, mücadeleyi bugüne kadar sürdürdük, bundan sonra da mücadeleye devam edeceğiz. Buraya akın edip gelen sizler bunun en iyi örneğisiniz” Dedi. Daha sonra adaylık açıklaması yapan Anıl Tanburoğlu’nu tebrik edip, CHP 38. Olağan Adana İl Kongresi’ne bütün Adanalıları davet etti.