Yücel: Adana'nın büyümesi için devam… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yücel: Adana’nın büyümesi için devam…

Bu haber 25 Mart 2019 - 18:06 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Hak – İş Konfederasyonu Adana İl Başkanlığı Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini açıklamak üzere il binasında basın toplantısı düzenledi.

YEREL SEÇİMLER ADANA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Toplantıda konuşma yapan Hak – İş Konfederasyonu Adana İl Başkanı Abdurrahman Yücel, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerin özellikle Adana için çok önemli olduğunu vurguladı. Yücel, “ Bizler Adana’nın suyunu içiyoruz, havasını teneffüs ediyoruz. Adana’nın sıkıntılarını hep beraber yaşıyoruz. Bizim üzerimize düşen vatandaş olarak top yekün olarak önümüzdeki Pazar günü sandığa gidip oyumuzu kullanmaktır” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI’NI DESTEKLİYORUZ

Hak – İş Konfederasyonu olarak seçim öncesi bir karar aldıklarını vurgulayan Başkan Yücel, “Enine boyuna seçimi tartıştık.  Seçim öncesi Hak – İş Konfederasyonuna bağlı sendika başkanları olarak İl binamızda toplandık. Başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldık ve bu kararı basın yolu ile deklare ediyoruz” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nı desteklemek kararını neden aldıklarını açıklayan Hak – İş Konfederasyonu Adana İl Başkanı Abdurrahman Yücel şunları söyledi:

ADANALILAR BÜYÜK BİR ŞANS YAKALADI

“ Bizler insanız, tabi ki farklı farklı dünya ve siyasi görüşlerimiz muhakkak vardır. Ancak Yerel seçimler bunun önüne geçebiliyor. Nedeni ise Adana için bu yerel seçimde biz Adanalılar büyük bir şansı yakalamış bulunuyoruz. Adana uzun yıllardan beri iktidarla çalışma şansını yakalayamamıştı. Adana hak ettiği desteği alamıyordu. Destek alamayınca Adana sorunları daha da büyüdü. Allah’a çok şükür bugün bu şansı yakalamış bulunmaktayız.

ADANA’NIN HAK ETTİĞİ YERE GELMESİNİ İSTİYORUZ

Adana’nın hak ettiği yere gelmesini istiyoruz. Adana’da Hak- İş’e bağlı sendikaların toplam üye sayısı yaklaşık 20 bin civarında. Her bir üyeyi 5 ile çarptığımız zaman 100 bin kişilik bir aileyiz. İstikrarın sürmesi ve Adana’nın büyümesi için Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz.”

HABER- PINAR AYTEKİN