YENİ YAKLAŞIMLARLA MATEMATİK ÇALIŞTAYI’NA BÜYÜK İLGİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

YENİ YAKLAŞIMLARLA MATEMATİK ÇALIŞTAYI’NA BÜYÜK İLGİ

Bu haber 17 Ekim 2022 - 16:22 'de eklendi ve 271 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ‘Matematik Seferberliği' kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Matematik Çalıştayı'nda konuşan Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÇELİK; “Matematiği her öğrencimize sevdirene kadar eğitim programlarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Matematik severler ve matematiği sevdirmek isteyenler Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Matematik Çalıştayı'nda buluştu.

Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından düzenlenen ;”Yeni Yaklaşımlarla Matematik Çalıştayı” Öğretmenevi'nde yapıldı.

Çukurova Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gonca AYIK'ın başkanlığında yapılan çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK, Yüreğir İlçe Milli eğitim Müdürü Murat ÇELİK, yazar Orhan Kemal'in oğlu Araştırmacı-Yazar Işık ÖĞÜTÇÜ, MEB Lise Matematik kitapları yazarları Fatih BULUT, Hakan TARKU, Mahmut GÖKŞEN, Mehmet MAVİŞ ve Yüreğir'de görev yapan 50 Matematik öğretmeni katıldı.

Çalıştayda açılış konuşması yapan Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik; “Bu çalıştayla okullarımızdaki sorunları ve çöümleri matematik öğretmeni gözünden bakış açısını görme, öğretmenlerimizin matematik kitaplarından beklentisini öğrenme, öğrencilerimizin matematik başarısı ya da başarısızlığı altında yatan nedenleri sorgulama, ilçemizdeki matematik başarısını artırmaya yönelik atılacak adımları belirlemeyi amaç edindik. Hem Bakanlığımızın çalışmalarına destek olmak hem de ilçemiz genelinde tüm öğrencilerimizin matematiği sevmesi için bu tarz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlere bu fırsatı sunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak'a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Çalıştayda Matematik Tarihi ve Matematikte Yeni Yaklaşımlar başlıklı sunumlar yapılırken matematik tarihi ve bilimine dair araştırma kitaplarından örnekler de verildi. Ayrıca daha önce hazırlanan sorular öğretmenlere yöneltilerek grup çalışması yapıldı.

Çalıştayın üçüncü bölümünde Adanalı yazar Orhan Kemal'in oğlu Araştırmacı-Yazar Işık Öğütçü çalıştaya katılan öğretmenlerle Orhan Kemal de Matematiği Severdi isimli edebiyat söyleşisinde bir araya geldi.

Çalıştay, Araştırmacı-Yazar Işık Öğütçü imzalı Orhan Kemal kitaplarının hediye edilmesi ve katılımcı öğretmenlere sertifika verilmesi ile son buldu.