KILIÇDAROĞLU’NDAN AKAY’I GURURLANDIRAN TALEP | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

KILIÇDAROĞLU’NDAN AKAY’I GURURLANDIRAN TALEP

Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM), diğer CHP’li belediyelere örnek proje olarak gösterilecek.

Bu haber 10 Eylül 2023 - 15:10 'de eklendi ve 226 views kez görüntülendi.

AKAY’AN KILIÇDAROĞLU’NA “SEYTİM” SUNUMU

“SEYTİM” DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK PROJE OLARAK SUNULACAK

KILIÇDAROĞLU’NDAN AKAY’I GURURLANDIRAN TALEP

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın gençlerin teknolojiyi kullanma becerilerini üretime dönüştürüp katma değeri yüksek ürünler üretilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM), diğer CHP’li belediyelere örnek proje olarak gösterilecek.

KILIÇDAROĞLU TAKDİRLE KARŞILAMIŞTI

Geçtiğimiz yıl geldiği Adana’da Yeşilyurt Çok Amaçlı Tesis bünyesinde hizmet veren SEYTİM ve Sanat Evi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, buradaki çalışmaları takdirle karşılamış, yorumlarıyla Başkan Akay’ı onurlandırmıştı.

DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK PROJE OLARAK SUNULACAK

Kılıçdaroğlu’nun SEYTİM’i diğer belediyelere örnek proje olarak sunma talebi üzerine Başkan Akay, CHP Genel Merkezi’nde SEYTİM’in kuruluşundan bugüne dek kat ettiği tüm aşamaları detaylı bir şekilde içeren sunumu Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na aktardı.

AKAY’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

Tasarım, eğitim ve üretim alanlarında yenilikçi fikirlerin yaşama geçirilebildiği SEYTİM’de sunulan fırsatlardan Türkiye genelinde yaşayan tüm yurttaşların yararlanabilmesi temennisinde bulunan Başkan Akay, ilgisi ve yorumlarından dolayı Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

MUTLUYUZ, GURURLUYUZ

Başkan Akay, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun SEYTİM projemize gösterdiği ilgi bizim için çok değerli ve anlamlı. Bilim çağında yaşıyoruz ve evlatlarımız teknolojik cihazlarla birlikte büyüyor. Her biri teknolojiyi çok iyi kullanıyor ancak bu becerilerini ne yazık ki yeteri kadar ülkemizin yararına kullanamıyoruz. SEYTİM’deki temel amacımız bu becerileri üretime dönüştürüp, hem kentimiz hem de ülkemiz için katma değer yaratan ürünler üretebilmek. SEYTİM’in kısa zamanda bu kadar çok ilgi görmesinden çok mutluyuz. Genel Başkanımızın SEYTİM’i diğer belediyelere örnek proje olarak sunacak olması da bizim için büyük bir gurur ve onur kaynağı” dedi.