YENİ HEYECAN VE YENİ ENERJİ İLE İKTİDARA TALİBİZ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

YENİ HEYECAN VE YENİ ENERJİ İLE İKTİDARA TALİBİZ

Bu haber 01 Nisan 2021 - 14:05 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

 

Birbuçuk TV ‘Pınar’ın Penceresi’ Program konuğu Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, en büyük hedeflerinin değişimi sağlamak olduğunu ve ülkede a’dan z’ye her konuda değişime ihtiyacı olduğunu söyledi. İktidarın ve muhalefetin yorgun olduğunu dile getiren Başkan Malgaf, yeni heyecan, yeni enerji ve yeni kadroyla ülkenin iyi yerlere gelmesine talip olduklarını dile getirdi.

Değişimi gerçekten partilerinin tüzüklerinde uyguladıklarını vurgulayan Başkan Malgaf, “Delegelik bir demokrasi aldatmacasıdır. Başka bir şey değil, delegeliği ortadan kaldırdık. Ve dedik ki tüzüğümüzde; partiye üye olan herkes genel başkanı seçme hakkına sahiptir. Oradan çıksın, atama ile gelmesin. Başarısız olmasına rağmen hiçbir genel başkan genel başkan koltuğunu işgal etmesin” dedi.

Türkiye Değişim Partisi olarak kuruldunuz, ülkede değiştirmek istediğiniz nedir, değişime neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Partinizin asıl kuruluş amacı ve ideolojisi nedir?

Bizim zaten en büyük hedefimiz değişimi sağlamak, ülkenin a’dan z’ye her konuda değişime ihtiyacı var. Partimizi şahıslar kurmadı, milletimizin değişim üzerine olan yoğun talebinden dolayı kuruldu. Partimizin en büyük ilkesi bu değişimi sağlayarak hizmet vermek ve bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. İktidar yorgun, muhalefet daha da yorgun. Hiçbir şekilde iktidar için bir iddiası yok.

HALKIMIZ BUNUN KARŞILIĞINI MUTLAKA VERECEKTİR

O kadar ittifaklar olmasına rağmen bir iddiası yok. Bir iki puan gibi bir fark olsa ve geriden gelse, bir değişimi sağlayacağının kıvılcımını verseler, en azından biz oraya destek verirdik. Türkiye’de bu değişimi sağlayacağız. Yeni heyecan, yeni enerji ve yeni kadroyla ülkemizin iyi yerlere gelmesine talibiz. Halkımız bunun karşılığını mutlaka verecektir.

TDP HALK İSTEDİĞİNDEN DOLAYI KURULDU

Yapılan büyük anket araştırmalarında yüzde 20 ile yüzde 32 arasındaki bir kitlenin ‘bizim oy verecek partimiz yok’ dedikleri ortaya çıktı. Bu demek oluyor ki, yeni bir heyecanla, yeni bir enerjiye ihtiyaç var. Zaten Türkiye Değişim Partisi’ni kuran Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül partiyi kendi şahsına kurmadı. Böyle bir talep olduğu için, halk istediğinden dolayı parti gündeme geldi. O da çok liyakatli, becerikli ve değerli insanları bir araya getirerek partiyi kurdu.

BAŞARISIZ OLAN KOLTUĞU İŞGAL ETMESİN

Şu anda iktidara en hazır ki yakında Gölge Bakanlar açıklanacak. İktidara en hazır ve en demokratik kitle partisiyiz. Biz bu değişimi sadece sözde kullanmıyoruz başkaları gibi. Biz gerçekten değişimi tüzüğümüzde uyguladık. Delegelik bir demokrasi aldatmacasıdır. Başka bir şey değil, delegeliği ortadan kaldırdık. Ve dedik ki tüzüğümüzde; partiye üye olan herkes genel başkanı seçme hakkına sahiptir. Oradan çıksın, atama ile gelmesin. Başarısız olmasına rağmen hiçbir genel başkan genel başkan koltuğunu işgal etmesin.

GENEL BAŞKANLIK KOLTUKLARI HİZMET ÜRETME YERİDİR

Genel başkan diyor; genel başkanlık koltukları zaman tüketme yeri değil, hizmet üretme yeridir. Bu gayet doğru bir söz. Biz de bu doğrultuda Türkiye’nin en demokratik kitle partisi olduğumuzu iddia ediyoruz. İnanın bizden başka da demokratik bir kitle partisi yok, demokrasi yok partilerde. Hepsini bir tarafa koyacaksınız. Tek parti gibi düşünün hepsi aynı tüzük doğrultusunda gidiyor. Bizi öbür tarafa koyacaksınız.

Genel Başkanınız Sarıgül’ün Adana’da değişim ateşini başlatmasının sebebi nedir?

Adana, 01. Yani 1 numaradan başlamayacaksınız da nereden başlayacaksınız? Adana hem 1 numara olduğu için hem de sayın genel başkanımızın bana vermiş olduğu bir söz vardı. O sözünü de yerine getirdi. Çünkü verdiği söze çok sadıktır. Verdiği sözü tutamama gibi bir şey literatüründe yok. Söz verdiyse mutlaka yapar. Sağ olsun Adana’ya jest yaptı, biz de genel başkanımızın Adana’yla başlamasından onur duyduk.

ADANA HALKI DEĞİŞİME HAZIR

Adana halkı, değişime hazır. Değişim buradan başladı ve kol kola, omuz omuza beraber yürüyeceğiz. Önemli olan Adanalıların bu değişimin içinde yer almaları. Daha önceki siyasi görüşlerini bir tarafa bıraksınlar, önemli olan ortak değerlerimizdir ve bizim partimiz de ortak değerlerimize çok önem veriyor. Hudut birliğimize, bayrak birliğimize çok önem veriyoruz. Bunlara önem veren herkesle de yol yürürüz. Herkese kapımız açık. Dolayısıyla Adanalıları değişim çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.

Adana’da nasıl bir yapılanma sağladınız?

Adana İl Teşkilatı’nda çok ciddi bir yönetim kadrosu kurduk. İl teşkilatını eş dost, akrabalardan almadık. Tamamen işinin uzmanı, liyakatlı, işi bilen insanlardan oluşturduk. Yaklaşık 32 il başkan yardımcımız var, aktif olarak. Bu çok ciddi bir rakamdır. Ve hepsi de işinin uzmanı. 3 kişiyi daha önce tanıyordum. Hepsini sonra tanıdım. Adana ‘ya çok büyük katkımız şimdiden oldu. Bizim sayemizde diğer il ve ilçe başkanları makamının farkına vardı. Gerçekten ben kimseyi görmezdim. Ben de Adana’da yaşıyorum. Bizden sonra öyle bir hareket ve canlılık geldi ki il ve ilçe başkanları piyasaya çıkmaya başladı. İttifaklarda yer alan ciddi partiler bile bir gün yapınca resimlerle gazetelerde ve sosyal medyada yayınlıyor. Artık o kadar değere bindi. Biz çok başarılı bir grafik çizdik. Ekipteki uyum çok güzel.

Parti olarak kadına ve gençliğe oldukça önem verdiğinizi biliyoruz, biraz anlatabilir misiniz?

Bizim Gençlik Politikaları Başkanımız, Kadın Politikaları Başkanımız var. Bir de onların kendi teşkilatlanması var. Mesela benim 15 birim başkanım varsa onların da 15 birim başkanı var. Bunları istiyor ve destekliyoruz. Gençlerimizin de kadınlarımızın da kendi kadrosu, mahalli temsilcileri olsun istiyoruz. Yani il yönetimiyle eşit durumdalar. Hem il yönetiminin içindeler hem de ayrı bir teşkilatlanmaya sahipler.

ÖZGÜRLÜĞÜ KADINLARA VERMEK ZORUNDASINIZ

Bu özgürlüğü kadınlara vermek zorundasınız. Sadece vereceğiniz doğrultuda çalışmalarını isterseniz, başarılı olma şansınız yok. Bırakacaksınız ki kendi teşkilatlanmalarıyla çalışsınlar. Keza gençler de öyle. Çok iyi organize olmaları, kendi başlarına örgütlenmeleri lazım. Kendi başlarına karar verebiliyor olmaları lazım. Tabi biz takip edeceğiz ama onlara da o özgürlük alanını bırakmamız gerekiyor. Gelecek dönemde de kadın kollarımızın yapacağı çok güzel projeler var. Tabi pandemi sürecinde olduğumuz için kimseyi zor duruma sokmamak adına biraz daha yavaş ilerliyoruz ama gençlik kollarımızın da kadın kollarımızın da çok güzel projeleri var ve onları hayata geçirdikleri an çok ciddi bir karşılık alacaklar.

Adana’yı sosyo-kültürel ve ekonomik olarak biraz değerlendirebilir misiniz?

Adanalılara bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı öncelikle teşekkür ederim. Hiç merak etmesinler; inşallah Adana en yakın zamanda “büyükşehir” olacak. Çünkü ne yazık ki Adana bu zamana kadar “büyük köy” olmaktan öteye gidemedi. Fakat büyükşehir olacak. Biz projelerimizi hazırlıyoruz, bütün araştırmalarımızı yapıyoruz. Adana’nın daha iyi olması için, inanın gece gündüz çalışıyoruz ve biz kararlıyız; Adana’ya sahip çıkacağız. Ekibimizle; Adana’nın zorluklarını da anlatacağız, sahip de çıkacağız, ilerlemesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Zaten sayın genel başkanımız değişimi Adana’dan başlattı. İlk açılan “İktidara Hazırlık Merkezi” Adana oldu. İlk burayı açtı, ilk benim mazbatamı verdi ve ateşi buradan yaktı. Biz de bunun hakkını vereceğiz.

ADANALILARIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN

Adanalıların gönlü rahat olsun, değişimi beraber sağlayacağız. Özellikle gençlerimize sesleniyorum; Avrupa’ya gitmeyin, gelin hep beraber Türkiye’yi değiştirelim. Bir gencimizin ülkemizden, şehrimizden çıkıp Avrupa’ya gitmesi, sorunu ötelemekten başka bir şey değil. Çünkü yarın buraya geri döndüğü zaman, daha büyük sorunlarla karşılaşacak. Orada kaldığı dönemde sadece sorunlardan kaçmış olacak, burada hiçbir şeyi çözmüş olacak.

TÜRKİYE’Yİ DEĞİŞTİRELİM

Dolayısıyla çareyi Avrupa’da aramaktansa, burada çare var, gelin değişimi beraber sağlayalım. Gençlerimizle, kadınlarımızla, yaşlılarımızla hep beraber kol kola, omuz omuza Türkiye’yi değiştirelim. Biz değişime kendimizden başladık ama Türkiye’yi de değiştirelim ve Adana da bu nokta da çok belirleyici bir yer. Çünkü Adana çok kozmopolit bir yer. Adana çok önemli bir yer. Eğer Adana’da başarılıysanız, Türkiye’de başarılı olursunuz.