Yakar son yolculuğuna uğurlandı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Yakar son yolculuğuna uğurlandı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Hürriyet Gazetesi Adana Bürosu’nda uzun yıllar foto muhabiri olarak görev yapan, sürekli basın kartı sahibi Abdullah YAKAR son yolculuğuna uğurlandı.

Bu haber 22 Haziran 2023 - 10:19 'de eklendi ve 154 views kez görüntülendi.

Yakar son yolculuğuna uğurlandı

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Hürriyet Gazetesi Adana ürosu'nda uzun yıllar foto muhabiri olarak görev yapan, sürekli bası kartı sahibi Abdullah YAKAR son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Yakar çin üyesi olduğu Çukurova Gazeteciler Cemiyeti () Sosyal Tesisleri'nde tören düzenlendi.

Törende konuşan ÇGC Başkanı ; Adana basınının acı kaybından üzüntü duyduğunu ifade ederek; “Abdullah ağabey, karıncayı bile incitmeyen, naif, güzel bir insandı. Kimseyi kırmamış, büyükle büyük küçükle küçük olmuş, hoşgörülü, mesleki duyarlılığı olan bir kişiliğe sahipti” dedi.

Hürriyet Gazetesi Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz de konuşmasında Abdullah Yakar'ın kendi halinde bir insan olduğunu, mesleğini titizlikle yaptığını belirterek, “Kibar, beyefendi ve bir o kadar da hoşgörülü bir ağabeyimizdi. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde bir gün olsun kimseyi kırdığını görmedim. Beyefendi bir abimizdi. Çok üzgünüz” diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi'nde ilk habere birlikte çıktıklarını söyleyen gazeteci Abdulkadir Kaçar da konuşmasında, Abdullah Yakar ile meslek yaşamının bir bölümünü birlikte yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu, Yakar'ın kaybından dolayı da çok üzgün olduğunu dile getirdi.

Gazeteci Oğuz Topaçoğlu da merhum Abdullah Yakar ile uzun yıllar Hürriyet Gazetesi'nde birlikte çalıştığını belirterek, “Çok iyi bir abimizdi. Birlikte bir çok habere gittik. Çok üzgünüm. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Merhum gazeteci Abdullah Yakar'ın oğlu Ahmet Yakar da babasının son anlarına kadar mesleki duyarlılığı olduğunu, hasta yatağında bile basındaki gelişmeleri takip ettiğini belirterek, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından merhum için eller semaya açılıp dualar edildi, Fatiha okundu.

Yapılan törenden sonra merhum Abdullah Yakar Asri Mezarlığı'nda Aile Kabristanında toprağa verildi.