Yazar Tonguç, Adanalı Okurlarıyla Buluştu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yazar Tonguç, Adanalı Okurlarıyla Buluştu

Bu haber 09 Nisan 2019 - 12:14 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

 Tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç “Ayrıcalıklı Rotalar” adlı kitabını Adanalı okurları için imzaladı.

Türkiye’nin en çok sevilen yazarlarından Saffet Emre Tonguç, Adanalı okurlarıyla, Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ndeki D&R Mağazasında bir araya geldi.

Tarihçi ve Seyahat Yazarı Saffet Emre Tonguç, imza günü için kendisini bekleyenleri görünce, önce tek tek toklaşıp teşekkür etti, ardından sohbet gerçekleştirdi. Sevenlerinin fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmeyen Tonguç, ardından “Ayrıcalıklı Rotalar” adlı kitabını imzaladı.

Okuyucuları ile sohbetini kitaplarını imzalarken de sürdüren Tonguç, dünyayı gezdiğini ancak, en güzel ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, “32 yıllık bir profesyonel rehber olarak kariyerim boyunca134 ülke, 1500’e yakın şehir gördüm.. En çok aldığım iki soru; ‘En sevdiğiniz şehir hangisi?’ ve ‘Dünyada en çok yaşamak istediğiniz ülke neresi?’ oldu. Bu sorulara cevabım hiç değişmedi; Türkiye ve İstanbul. Dünyada öyle sıra dışı yerlere gidip hayalleri süsleyen öyle coğrafyalar gördüm ki… Hepsinde beni etkileyen, tekrar gitmemi sağlayan birçok şey vardı. Fakat uçağın tekrar İstanbul’a indiği o anı özlemediğim tek bir seyahatim olmadı” dedi.

Okuyuculardan yoğun ilgi gören Tonguç, ilk fırsatta tekrar Adana’ya geleceğini söyledi.