Yarı aç yarı tok, derma çatma yapı ve yine insanlık dramı… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Yarı aç yarı tok, derma çatma yapı ve yine insanlık dramı…

Bu haber 22 Nisan 2021 - 14:41 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yaşanan dram akıllara durgunluk verdi. 6 kişilik bir ailenin yaşam savaşı verdiği ve açlıkla savaştığı derme çatma yapı insanlık dramını bir kez daha ortaya koydu. Kaynak ailesine yardım elini uzatan, ramazan kolisi dağıtmak için kendilerini ziyaret eden sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan Arzu George, ailenin dramını ve yaşadıkları zorlukları gazetemize anlattı.

EVLERİ YOK…

Annenin kan kanseri hastası ve oldukça bakımsız bir durumda olduğunu bildiren George, babanın işsiz, çocukların da olduğunu söyledi. Ailenin gelirinin sadece çocuklarından gelen engelli maaşı olduğunu ve bu maaşla da geçimlerini sağlayamadıklarını belirten George, “Çocuklarında vücutlarında yaralar var. Hatta küçük kızımızın kolu şiş ve iltihap toplamış durumda bir iki kez biz tedavi ve pansuman yaptırdık. Evleri yok. Derme çatma bir yerde pencere ve kapılar olmadığı için örtü ile kapatılmış. Dayıları iş bulursa günlük çalışıyor veya tarlaya gidiyor yakınlarında oturuyor ile ilgileniyor ama onlarda ihtiyaç sahibi” dedi.

İYİLİK BULAŞICIDIR

Gazetemiz aracılığı ile çevrenin yardımı ile geçinen, yaşam dramı veren bu aileye yardım için belediye başkanlarına ve hayırseverlere buradan sesleniyoruz, Kaynak ailesine yardım eli uzatın…