Vazgeçilmez olan üretimse çalışana destek verilmeli | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Vazgeçilmez olan üretimse çalışana destek verilmeli

Bu haber 30 Nisan 2019 - 13:46 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

Belediye Hizmet İşçileri Sendikası (Belediye-Sen) Genel Başkanı Cüneyt Buhari, Türkiye’nin her anlamda üretmeye ihtiyacı olduğu gerçeğinin görülmesi gerektiğine dikkat çekerek, bunun için emeğe ve emekçiye her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi. Buhari, “Ülkemiz için vazgeçilmez olan üretimse çalışanlara mutlaka hak ettikleri destek verilmeli” dedi.

RESMİ OLARAK 10 YILDIR KUTLUYORUZ

Buhari, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, çalışan, üreten ve emek mücadelesi verenlerin bayramını kutladı. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasayla 1 Mayıs’ın resmi tatil ilan edildiğini hatırlatan Buhari, 1 Mayıs’ta alanlarda olacaklarını bildirdi.

ÇALIŞMA KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLSİN DİYE

Ülkemizde işçilerin ekonomik ve sosyal haklarıyla çalışma koşullarının geliştirilmesine katkı koymak için canla başla çalıştıklarını hatırlatan Buhari, işçinin tek isteğinin de işsizliğin önlenmesi ve iş güvencesinin sağlanması yönünde daha sağlıklı adımlar atılması olduğuna dikkat çekti.

ÇAĞDAŞ BİR DÜZEYE ÇIKARMAK İSTİYORUZ

Buhari, “Uluslararası sözleşmeler ve uluslararası Çalışma Örgütü kararlarına dayalı sendikal hak ve özgürlüklerin eksiksiz yaşama geçirilmesi, geliştirilmesi, çalışma ve yaşama koşullarının uygar ve çağdaş bir düzeye ulaştırılması için herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Bunu da el ele vererek başaracağımıza inancım tam” dedi.