VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, "MÜZİKLE ŞENLENEN YÜREKLER" PROGRAMINA KATILDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, “MÜZİKLE ŞENLENEN YÜREKLER” PROGRAMINA KATILDI

Bu haber 17 Nisan 2019 - 12:08 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Vali Mahmut Demirtaş, eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında düzenlenen, “Müzikle Şenlenen Yürekler” programına katıldı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş ile Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan Kaymakamı Vedat Yılmaz,  İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, proje ortağı kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, “Müzikle Şenlenen Yürekler” Güney Adana Çocuk Korosu konseri öncesinde yaptığı konuşmada, ilki geçen yıl düzenlenen bu etkinliğin, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında, Güney Adana bölgesindeki mahallelerde yaşayan  öğrencilerin sanatsal faaliyetlere ve sosyal yaşama katılımını sağlamak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlandığını  ifade etti. Vali Demirtaş, “Müzikle Şenlenen Yürekler’’ programının, müziğe ilgisi ve yeteneği olan öğrencilerin belirlenerek, müzik eğitimlerinin sağlanması açısından önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen “Müzikle Şenlenen Yürekler’’ programı, Güney Adana Çocuk Korosu öğrencilerinin büyük beğeniyle izlenen ve alkışlanan müzik dinletisiyle sona erdi