Vali Demirtaş: Tıp en önemli meslekler arasındadır | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Vali Demirtaş: Tıp en önemli meslekler arasındadır

Bu haber 13 Mart 2019 - 14:57 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş 14 Mart Tıp Bayramı dolasıyla bir mesaj yayınladı. Vali Demirtaş yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Hayatta önem arz eden birçok şeyin başında insan sağlığı gelmektedir. İnsanlığın var olduğu her devirde hastalıklar ortaya çıkarken insan sağlığının tarihten günümüze kadar değişen ve gelişen dünyada hayli önem kazandığı şu günlerde şüphesiz ki tıp; en önemli meslekler arasındaki yerini almıştır.

Tıbbın temel amacı olan “iyileştirme” günümüze gelinceye kadar değişime uğramış, eskiden ölümcül olan hastalıklar günümüzde kolayca tedavi edilebilir bir hale bürünmüştür. Hiç şüphe yok ki günümüzün dermansız hastalıkları da gelişen tıpla beraber gelecekte tedavi edilebilecektir. Bu durumu yöneten tıp bilimi farklı bir boyut kazanmıştır ve zaman ilerledikçe de kazanmaya devam edecektir. İşte bu gelişim ve değişimin her aşamasında emek veren bilim insanları, hekimler, sağlık personelleri kutsal bir görevi yerine getirmektedir.

İnsanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet etmeyi kendine ilke edinmiş ve böylesine meşakkatli bir mesleği hakkıyla yerine getiren tüm bilim insanlarımızın, sağlık sektörü çalışanlarımızın hizmetleri takdiri hak etmektedir.

Devletimiz ve Hükümetimiz, sağlık alanındaki teşvik ve destekleriyle kentimizdeki birçok sağlık kuruluşunda gelişen tıp dünyasına hızla ayak uydurulmasını sağlamıştır. Kentimizdeki; özel hastaneler ile kamu ve üniversite hastanelerinde modern tıbbi cihazlar kullanılarak vatandaşımıza en kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Vatandaşlarımıza sağlık alanındaki gelişmeler hakkında daha fazla bilgi vermek ve onları sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmek amacıyla Valiliğimiz himayesinde bu yıl ilkini 14-15-16 Mart tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Sağlık Festivali’mizin her sene daha da geliştirerek devam ettireceğimiz bir festival olmasını temenni ederek Adanalı hemşehrilerimizin her şeyin en iyisine layık olduklarını belirtiyor, tüm hemşehrilerimizi festivalimize davet ediyorum. Bu vesileyle yurdumuzun birçok köşesinde insanların daha kaliteli, sağlıklı bir hayat sürmesini sağlayan, insan hayatının değerinden ödün vermeden sonsuz sabır ve üstün gayretle tıp alanında hizmet veren tüm çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” nı kutluyor, tıp bilimine ve mesleklerine duydukları sevginin her geçen gün artmasını temenni ediyorum.”