Sözütek: Nevruz kardeşliğimize vesile olsun | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Sözütek: Nevruz kardeşliğimize vesile olsun

Bu haber 20 Mart 2019 - 16:46 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 21 Mart Nevruz Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı. 

Birlik Başkanı Sözütek, baharın başlangıcı olan Nevruz’un bolluk, bereket getirmesini, birlik ve beraberliği güçlendirmesini diledi.

Baharı müjdeleyen, yeniden doğuşu simgeleyen Nevruz Bayramı’nın, millet olarak binlerce yıldır nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar yaşatılan en önemli ortak kültürel değerlerimizden olduğuna dikkat çeken Başkan Sözütek,  şöyle dedi:

“Nevruz, Türk’ün bahar bayramıdır. Nevruz, Türk Kültürünün sönmeyen ateşidir. Yeni bir gün ve baharın müjdecisidir. Barışın ve kardeşliğin dirilişidir. Türk milletinin hem ata hem de ana yurdunda baharın habercisi olarak ayrıcalıklı bir yeri bulunan Nevruz Bayramı, öteden beri kardeşliğin, neşenin, coşkunun, hoşgörünün alameti olmuştur.

Etrafı alev çemberi bir coğrafyada yaşıyoruz. Birliğimizi ve dirliğimizi korumak zorundayız. Türkü, Kürdü, Arabı, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi hepimiz bu topraklarda yıllarca kardeşçe yaşadık. Ülkemizi karıştırmak isteyenlerin kardeşliğimizi bozmaya yönelik hamleleri artarak devam ederken, dostluk ve kardeşliğin evrensel dilini yücelterek, şiddet ve nefretin dilini de bir kenara bırakarak, Nevruz’un huzur ve neşe içinde bir bayram havasında kutlanması hepimizin ortak temennisidir.

Bugün birbirimize sımsıkı kenetlenecek, bütün unsurlarımızla, bütün farklılıklarımızla bu toprağın, bu vatanın asli unsuru olduğumuzu bilerek birbirimizi bağrımıza basacağız.

Bu vesileyle, şahsım, teşkilatımız, tüm esnaf ve sanatkarlarımız adına, başta aziz milletimiz olmak üzere kardeş ülke ve toplumların Nevruz Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Yüce Mevla’mdan Nevruz’un adı gibi tazelenmeye, yenilenmeye ve milletimiz için birlik, dirlik içinde olmasına, kötülerin ise Allah’ın ıslah etmesine vesile olmasını diliyorum.”