Sözlü 'Vizyon 2023' projelerini tanıttı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Sözlü ‘Vizyon 2023’ projelerini tanıttı

Bu haber 19 Mart 2019 - 17:30 'de eklendi ve 130 views kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Adana’nın gelecek yüz yılını inşa edecek olan projelerini ‘Vizyon 2023’ temasıyla Adanalılarla görkemli bir tanıtım toplantısında buluşturdu.

Beş yıllık görev süresinde Adana’da geçmiş yirmi yılda yapılmayan hizmetleri yaparak tarih yazan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, önümüzdeki beş yıla damga vuracak vizyon projelerini şehitlerimize ithaf etti

ENGELSİZ PROJE TANITIMI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Adana’nın gelecek yüz yılını inşa edecek olan projelerini ‘Vizyon 2023’ temasıyla Adanalılarla görkemli bir tanıtım toplantısında buluşturdu. Adana’nın merakla beklediği ve 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde gerçekleştirilen dev buluşmaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, AK Parti ve MHP Adana İl Başkanları, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı, ilçe belediye başkanları ve Cumhur İttifakı Adayları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katılırken, programın sunuculuğunu ünlü televizyoncu Saba Tümer üstlendi ve program boyunca bir işaret dili eğitmeni de sunuma eşlik ederek sunumu engelsiz hale getirdi..

4 ANA BAŞLIKTA ONLARCA PROJE ADANA’NIN GELECEĞİNE DAMGA VURACAK

Adana’nın önümüzdeki beş yılına damga vuracak olan vizyon projeleri sunmak üzere kürsüye çıkan Başkan Sözlü, 2014’ten 2019’a hayata geçirdikleri projeleri, Adana’daki değişim ve gelişimi görsel bir sunuyla izletti. Beş yıllık hizmet özetini sahnede izleyen Tümer’in “Bu dev hizmetlerin maliyeti çok yüksek olmadı mı” sorusuna “Hiçbir maliyet insanımızın refahından önemli değildir” diyerek yanıt veren Başkan Sözlü, Vizyon Projelerini ‘Yeşil Kent Adana, Ulaşım Ağı Projeleri, Tarihi Kent Adana ve ASKİ yatırımları’ olarak dört farklı başlık altında anlattı.  Adana’nın tarihi, doğası, kültürü ile yetiştirdiği değerler, Atatürk’e bağımsızlık mücadelemizin kurtuluş ilhamını vermiş ve sayılamayacak kadar özelliği ile Türkiye’ye hakkı ile mal olduğunu aktaran Başkan Sözlü, yaşanabilir, daha yeşil, tabiatı korunan bir Adana’dan tarihi dokusu ortaya çıkarılan Adana’ya, ASKİ’nin Türkiye’deki ilk olarak gerçekleştirdiği Mikro Tünel projesinden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevrecilik adına bizatihi her ilde olması gerektiğini ifade ettiği Millet Bahçesi’ne kadar Adana’nın gelecek yüz yılını inşa eden projelerini Adanalıların takdirine sundu..

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Proje tanıtımının ardından alkış tufanı arasında sözlerine devam eden Başkan Sözlü, “Bu dev projeler Adana’nın önümüzdeki beş yılı değil yüz yılıdır, bu şehre inanmış bir memleket evladının, Cumhuriyet’in kazanımları ile seçilmiş bir belediye başkanının inancı gereği sorumluluk hissederek uygulamaya koyacağı hedeflerdir. Karşımızda duranlar yeni 15 Temmuzlar hayal edenlerdir. Karşımızda duranlar ‘Adana’da neler yapacaksınız’ diye sorulduğunda ‘Adana işler iyi gidecek’ diyerek cevap vermekten kaçınanlar, icraat ortaya koyamayanlardır. Karşımızda duranlar kendi genel başkanlarını ve oy devşirmeyi amaçladıkları İYİ Parti’nin genel başkanının resimlerini konuşma yaptıkları meydana asıp diğer iş birlikçilerinin eş genel başkanının fotoğrafını asamayıp gizli ittifak yapanlardır. Bunlar kaplumbağalar gibidir. Atatürk, Cumhuriyet gibi kılıfları vardır ve tehlike gördükleri an bacaklarını kabuklarına çekerek o kılıfa sığınırlar, Atatürk’ün miraslarına sahip çıkamazlar ama güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.

Toplantının sonunda Ahmet Şafak’ın seslendirdiği ‘Adım Adana’ şarkısına Başkan Hüseyin Sözlü, eşi Zeynep Sözlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru, Tamer Dağlı ve Ahmet Zenbilci alkışlarla eşlik ettiler.

İşte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’nün Adana’yı geleceğe taşıyacak olan Vizyon Projeleri:

“Yeşil bir Kent Adana Projesi, 5 Ocak Millet Bahçesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı, Adalet Parkı, Portakal Çiçeği Parkı, Ziyapaşa Yenileme ve Kent Meydanı Projesi, Yaşar Kemal Spor Kampüsü, Masal Parkı, Ege Bağatur Bulvarı Rekreasyon Projesi, Her Semte Koordinasyon Merkezi, Adana Bilim Merkezi, Adana Kültür Merkezi, Yeni Fuar Alanı, Muhtarlık Sosyal Tesisleri, Seyhan Gölü Havzası Rekreasyon Projeleri.

Adana ulaşım ağı projeleri, 5 Yeni Otoyol Bağlantısı, D-400 Bulvarı ve üzeri aksiyonlar, ADANARAY Projesi, Metro’ya 2. ve 3. Etaplar
Köprü Projeleri,  Tarihi Kent Adana Projesi, İnönü Meydanı ve Türkkuşu Meydanı, Kurtuluş Müzesi ve Miralay Meydanı, Zübeyde Hanım Barış Adası, Kordon Kayalıbağ, Kale Kapısı Meydanı, Ulus Yaya Köprüsü ve Karşıyaka Parkı, Ramazanoğlu Meydanı, Ağca Mescit, İnkılap Mektebi, Yeni Han ve Lüks Otel, Ramazanoğlu Çarşısı, Lokman Hekim İnteraktif Ecza Müzesi, Vakıflar Çarşısı.
Kızılay Caddesi Dönüşüm Projesi, 5 Ocak Meydanı, Bebekli Kilise Avlu Meydanı, Tepebağ Arkeopark Projesi, ASKİ Yatırımları.”