Şırdancı Ahmet Usta akşam 17:30 sabah 05:30 hizmetinizde… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Şırdancı Ahmet Usta akşam 17:30 sabah 05:30 hizmetinizde…

Bu haber 12 Mart 2020 - 11:17 'de eklendi ve 9.025 views kez görüntülendi.

Adana’nın yöresel yiyecekleri arasında yer alan şırdan dolması talep her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. Adanalılar, akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar 70 bine yakın şırdan tüketiyor, Şırdancı Ahmet Usta, yoğun talebe cevap vermek için sürekli çalıştıklarını vurguluyor. akşam 17:30 sabah 05:30 saatleri arası  hizmet verdiklerini belirten işletmeci Ahmet Batur, Adanalıları bu müthiş lezzeti tatmaya bekliyor.

ŞIRDAN DOLMASI AHMET USTA’DA YENİR

Akşamın ilk saatlerinden itibaren tıka basa dolu olan mekan lezzette sınır tanımıyor. Enfes lezzetlerin yanı sıra hijyene de son derece önem verdiklerini belirten Ahmet Batur, Adanalıların en çok tercih ettiği mekânlardan biri olduklarını vurguladı. İşinin ehli olan ustalarla birlikte çalıştıklarını belirten Batur, şu anda Adana’da şırdan dolması denilince akla ilk gelen yerlerden biri olduklarını kaydetti.

ADANALILARIN VAZGEÇİLMEZ LEZZETİ

Adana’nın Yüreğir İlçesinde bulunan Şırdancı Ahmet Usta’nın işletmecisi Ahmet Batur, Adanalıların gösterdiği ilgiden memnun olduğunu kaydetti. Gazetemize işyeri hakkında bilgiler veren Ahmet Batur, Şırdancı Ahmet Usta’da şırdan dolmasının yanı sıra, Kokoreç, Kırkkat, Uykuluk, Karın, Mumbar, Paça, Çorba, Sucuk Ekmek verdiklerini de belirtti.

LEZZET VE TİTİZLİKTEN TAVİZ VERMİYORLAR

Yıllardır bu işi yaptığını belirten Ahmet Batur, şırdan dolmasının genelde eskiden sokak başlarında, tezgâhlarda satıldığını şimdiki gibi olmadığını söyledi. Batur, “Adana’da resmi olarak bu işi yapıyoruz. Dükkân işleten az sayıda şırdancılardan biriyiz. Adanalıların burayı tercih etmelerinin en büyük sebebi de lezzet ve titizlikten kaynaklanıyor” dedi.

GERÇEK ŞIRDAN DOLMASI BURADA YENİR

Lezzetli bir şırdan dolmasının yapımı hakkında bilgi veren Ahmet Batur, “Genelde bütün mamüllerde olduğu gibi etin iyi yıkanması, iyi yerden gelmesi gerekir. Adana’da da eti iyi muhafaza etmezseniz diğer ürünlerde de olduğu gibi şırdanın da lezzeti olmaz. Önemli olan farklı baharatların olması lazım, onları kattığımız zaman şırdan daha lezzetli olur.”