Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 12’inci yılını kutladı… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 12’inci yılını kutladı…

Bu haber 23 Kasım 2021 - 13:13 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği12. Yıl kuruluş gecesini büyük bir coşkuyla kutladı. Sarıçam’da bir Uygulama Oteli’nde gerçekleşen gece de Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur-an Tilaveti yapıldı. Daha sonra slayt gösterisi gerçekleştirilerek, konuşmalar yapıldı.

KATILIM OLDUKÇA YOĞUNDU

Katılımın oldukça yoğun olduğu geceye, Beldetaş Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca, Sarıçam Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Hakan Aslan, Memleket Partisi İl Başkanı Celal Güven, Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Başkanı Vahap Şener, Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Mehmet Karakılçık, Piyami Biçer, Av. Furkan Biçer, siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.

DAHA FAZLA İNSANIMIZA DOKUNMAK İSTİYORUZ

Gecede konuşma yapan Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fehmi Kekilli, tüm katılımcılara teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi: “ 12 yıldır yönetim kurulu üyelerimizle ve gönül destekçilerimizle, bölgemizde hizmetlerde bulunmaktayız. Kurum ve kuruluşlarla, bunun yanı sıra yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak daha fazla insanımıza dokunmak istiyoruz.

UYUŞTURUCUYA KARŞI GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Uyuşturucuya karşı gençlerimize sahip çıkıyoruz. Geçmiş yıllarda ‘Zeytin Festivali’ yaparak üreticilerimize ve tüketicilerimize sahip çıktık. Mülki amirlerimizi ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Sivil Toplum Kuruluşu olarak kentin sorunlarıyla yakından ilgileniyor ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Dernek olarak her türlü sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak, bu doğrultuda üyelerimize destek veriyoruz.”

Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Zengin’de bir konuşma yaparak şunları söyledi:

GÜN GEÇTİKÇE ÖNEMLİ BİR ÜYE SAYISINA ULAŞTIK

“Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Adana’nın Sarıçam ilçesinde 12 kişi ile kuruldu. Amacı kültürel ve sosyal faaliyetleri ve dayanışmayı sağlamak olan dernek gün geçtikçe önemli bir üye sayısına ulaştı. Çeşitli kurum ve kuruluşlarla bağlantılar kurularak görüşmeler sağlandı ve önemli istihdam projeleri gerçekleştirildi.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE İÇİN PROJELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zeytin dalı mutluluk festivalleri düzenlendi, kültürel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı, Dernekler Daire Başkanlığının destekleriyle gerçekleştirilen sevginin boşluğunu maddeyle doldurmayın projesiyle uyuşturucuyla mücadele noktasında, önleyici ve bilgilendirici konferanslar düzenlendi. Uyuşturucuya meyilli gençlere psiko-sosyal destekler sunuldu.  Saimbeyli, Tufanbeyli, feke, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Ceyhan ve birçok ilçenin Sarıçam Merkezi oldu.

Sarıçam Derneği resmi ve fahri olarak 15 bini aşkın üye sayısıyla da önemli faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 12. Kuruluş yıl dönümüzü kutluyoruz ve hepinize tekrar hoş geldiniz diyoruz.!

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN