Rektör Prof. Dr. Tuncel’den fakültelere ziyaret | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Rektör Prof. Dr. Tuncel’den fakültelere ziyaret

Bu haber 24 Aralık 2021 - 10:12 'de eklendi ve 100 views kez görüntülendi.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesinin Kurulu (YÖK) tarafından “İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Projesi” kapsamında 211 devlet ve vakıf üniversitesi arasından Araştırma Üniversitesi beratı alarak büyük bir misyon üstlenmesi nedeniyle fakülte ziyaretlerine başladı.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Prof. Dr. ilter Ünlükaplan ve Genel Sekreter v. Dr. Mehmet Cingöz ile birlikte fakülteleri tek tek ziyaret ederek süreç hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 Prof. Dr. Tuncel: “Çukurova Üniversitesinin Türkiye’nin Geleceğine Damga Vurabilmesi İçin Tüm Gücümüzle Çalışacağız”

Fakültelerin ihtiyaçlarının yerinde tespitinin de amaçlandığı ziyaretler kapsamında Rektör Prof. Dr. Tuncel ilk olarak Eczacılık ve Hukuk Fakülteleri akademisyenleriyle bir araya geldi.

Prof. Dr. Tuncel, araştırma üniversitesi olmanın önemine değinerek, akademisyenlerin araştırma ve geliştirme projeleri ve yayınlarının kalitesinin artırılması konusunda yönetim olarak ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini ifade ederek, “Çukurova Üniversitesinin Türkiye’nin geleceğine damga vurabilmesi için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.