Rektör Prof. Dr. Tuncel, Ceyhan Kampüsünde Akademisyenleri Ziyaret etti | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Ceyhan Kampüsünde Akademisyenleri Ziyaret etti

Bu haber 03 Şubat 2022 - 10:38 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Ceyhan Mühendislik ve Ceyhan Veteriner Fakülteleri ile Ceyhan Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarıyla bir toplantı yaptı.

Ceyhan Mühendislik Fakültesi seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Ceyhan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Yaşar, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Deniz Yıldırım ile öğretim elemanları katıldı.

Akademisyenlerle tek tek sohbet eden Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında olan Çukurova Üniversitesinin daha kaliteli, daha modern ve öğrenci merkezli eğitim verme hedefine emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.

Çukurova Üniversitesinin Ülkemiz yükseköğretimi için çok önemli bir noktada olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tuncel, günümüzde üniversitelerin sadece eğitim yapan ve bilimsel çalışmalar üreten bir kurumdan, toplumun temel sorunlarına çözümler geliştiren bir yapıya büründüğünün göz ardı edilememesi gerektiğini ifade etti.

Akademisyenlere Süreç Hakkında Bilgi Verildi

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Berberoğlu ise, Çukurova Üniversitesinin “İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Projesi” kapsamında 211 devlet ve vakıf üniversitesi arasından Araştırma Üniversitesi beratı alarak büyük bir misyon üstlenmesinden sonra yürütülecek süreç hakkında akademisyenlere bilgi verdi.

Soru-cevap kısmıyla son bulan toplantının ardından Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Ceyhan Mühendislik Fakültesinin laboratuvarında incelemelerde bulundu.