ONKO Sağlık Festivali'nin ilgi odağı oldu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ONKO Sağlık Festivali’nin ilgi odağı oldu

Bu haber 19 Mart 2019 - 16:59 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

ÖZEL HABER- PINAR AYTEKİN

Adana’da kamu ve özel hastanelerle, sağlık merkezlerinin stantlarının yer aldığı, sağlıklı yaşam ürünlerinin sergilendiği “Sağlık Festivali” yoğun ilgi gördü.

TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Sağlık Festivali’ne katılımcılar arasında bulunan ONKO Adana Onkoloji Merkezi fuara damga vurdu. Çağımızın hastalığı olan Kanser’e karşı bilinçlendirme yapan ONKO çalışanları festivalin ilgili odağı oldu.

VALİ DEMİRTAŞ: SAĞLIK FESTİVALİ TESADÜF DEĞİLDİR

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ONKO standını ziyaret ederek, sağlık ihtiyaçlarının giderilmesinin, hizmetlerin etkin ve yaygın bir biçimde karşılanmasının, sosyal devlet olmanın vazgeçilmez unsuru olduğunu vurguladı. Sağlıkta her geçen gün daha da ileriye gittiğimizi kaydeden Vali Demirtaş, “Sağlık sektöründe Adana’mızda yapılan tüm bu yatırımlar, bugün Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında açılışını yaptığımız Adana Sağlık Festivali’nin bir tesadüf olmadığının da en büyük göstergesidir” dedi.

SÖZLÜ’DEN ONKO STANDINI ZİYARET

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Hüseyin Sözlü ONKO standını ziyaret etti. ONKO Adana Onkoloji Merkezi Doktorlarından Dr. Fatma Akdoğan ile sohbet eden Sözlü, “ İnsanların sağlıkla ilgili bilinçlendirilmesini oldukça fazla önemsiyoruz. Sizleri de hastane olarak burada yaptığınız etkinlikten dolayı kutluyorum” dedi.

  1. AKDOĞAN: ‘ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ’

ONKO Doktorlarından Dr. Fatma Akdoğan, Dr. Nilüfer Karabey Sağlık Festivali’ne katılanlarla kanserde erken teşhis, tanı ve tedavi, radyoterapi hakkında bilgiler verdi. Özellikle erken tanı ve tedavi yöntemlerinin üzerinde duran Dr. Fatma Akdoğan, kanserin en önemli tedavisinin erken teşhis olduğunu vurguladı.

AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK

ONKO Adana Onkoloji Merkezi Müdürü Pırıl Geze, gazetemize TÜYAP Fuarı’nda gerçekleşen Sağlık Festivali’nde ONKO olarak katılma nedenlerini açıkladı. Asıl amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu vurgulayan Geze, “ Fuara katılma amacımız festivale katılan halka kanser ile ilgili bilgiler vermek, erken teşhis, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirmekti” diye konuştu.

ORİGAMİ ETKİNLİĞİ

Festivalde ONKO standının önünde bulunan büyük saksı içerisine geçirilmiş ağaç bulunması ve bunun bir origami etkinliğini olduğunu ifade eden Pırıl Geze, “ Bu ağacın üzerindeki renkli kağıtlardan yapılmış kuşlar Turna Kuşları’dır. Turna Kuşu’nun hikayesi de Japonya’da Hiroşima ve Nagazaki şehirlerine atam bombası atılmasından 2 yıl sonra kanser hastalığına yakalanan 12 yaşında bir kızın hazin öyküsüdür. Biz de burada origami etkinliği yaparak kansere karşı farkındalık yaratmak istedik” dedi.

ERKEN TEŞHİS HAKKINDA BİLİNÇLENDİRME

Pırıl Geze konuşmasına şu şekilde devam etti: “Biz bu festivalde ONKO Adana Onkoloji Merkezi olarak kanserde erken tanının önemini farkındalık yaratabildiysek inanın bu bizi oldukça mutlu eder. İnsanlara hastalıkta en önemli şeyin erken teşhis olduğunu ve burada bulunan doktorlarımızın hastalık hakkında verdikleri bilgilerle festivali tamamladık.”

SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ

ONKO olarak gerçekten kendi alanlarında uzman doktorlarla birlikte çalışmanın gurur verici olduğunun altını çizen Geze, “ Her bir doktorumuz kendi alanında uzman. Adanalılar burayı biliyorlar maalesef kanser çağımızın hastalığı ve bizim de oldukça fazla hastamız var. Doktorlarımız sürekli hastalarımızla ilgileniyorlar. Sosyal Sorumluluk Projelerinde de varız, insanları bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak için sürekli çalışıyoruz” şeklinde konuştu.